گوشی ویندوز فون 10 با صفحه نمایش QHD فاش شد

lumia-940-concept

ویندوز فون 10 که قرار است تنها با نام ویندوز 10 خوانده شود در پاییز امسال عرضه خواهد شد. با انتشار این سیستم عامل جدید انتظار می رود مایکروسافت سری جدیدی از محصولات خود را با این سیستم عامل روانه بازار کند و با نزدیک شدن به فصل پاییز کم کم اخبار بیشتری در خصوص گوشی های هومشند جدید مایکروسافت به گوشی می رسد.

adduplex-windows-phone-device-statisticsبا توجه به کدی که در وب سایت شبکه تبلیغاتی AdDuplex کشف شده است، این سایت به دو گوشی عرضه نشده اشاره می کند که یکی از صفحه نمایش 5.2 اینچی با دقت تصویری 1080p استفاده می کند و دیگری دارای دقت تصویری 2560 در 1440 پیکسل می باشد که البته هنوز سایز صفحه نمایش آن مشخص نیست. این دقت تصویری معادل Quad HD می باشد و این محصول می تواند اولین گوشی هوشمند مجهز به ویندوز فون باشد که از چنین دقت تصویری ای برخوردار است.

با این که در این وب سایت اشاره ای به اندازه صفحه نمایش این گوشی هوشمند نشده است ولی به نظر می رسد منظور از آن همان Lumia 940 XL می باشد که از یک صفحه نمایش 5.7 اینچی بهره برده و پیش از این نیز اخباری در رابطه با آن منتشر شده بود. بر اساس گزارشات منتشر شده، سنسور تشخیص عنبیه چشم و قلم استایلوس از دیگر قابلیت های گوشی هوشمند Lumia 940 XL خواهند بود و آن را به محصولی بسیار هیجان انگیز بدل می کنند.

به هر حال هنوز هیچ چیز به صورت رسمی از جانب مایکروسافت تایید نشده است و برای کسب اطلاعات دقیق تر باید تا زمان رونمایی رسمی این گوشی ها صبر کنیم.

منبع: technobuffalo