دوشنبه 29 آبان 1396

اجرای ویندوز 95 بر روی اپل واچ! شگفت انگیز

اجرای ویندوز 95 بر روی اپل واچ! شگفت انگیز اما غیر عملی

معرفی ویندوز 95 در تاریخ سیستم عامل‌ها یک اتفاق بزرگ بود که در حال حاضر به خاطره‌ها پیوسته است. اما به تازگی Nick Lee سیستم عامل کلاسیک مایکروسافت را به اپل واچ آورده است به طوری که اصلاحاتی بر روی WatchKit  صورت داده که کدهای خود را در آن بارگذاری کند. البته رابط کاربری ویندوز 95 در اپل واچ بسیار غیر معمول و کوچک است، اما با این حال به خوبی کار می‌کند! در حالی که هیچ موسی برای کنترل نشانگر موس وجود ندارد، شما می‌توانید آن را از طریق رابط لمسی کنترل کرده و اپلیکیشن ها و منوی استارت را باز کنید.

هر چند که اجرای ویندوز 95 بر روی اپل واچ ما را یاد دوران طلایی مایکروسافت می‌اندازد، اما با این حال ویندوز 95 بر روی این ساعت هوشمند فقط یک سرگرمی می‌تواند باشد؛ یک ساعت انتظار برای بارگذاری و اجرای ویندوز می‌تواند کلافه کننده باشد! Lee حتی سیستم عامل این ساعت هوشمند را دور زده و موتوری برای لمس ممتد نمایشگر‌اش طراحی کرده تا از خاموش شدن آن جلوگیری کند! بنابراین نمایشگر ساعت اپل دیگر بعد از چند ثانیه به طور خودکار خاموش نخواهد شد.

در نهایت اگر به اجرای ویندوز 95 در اپل واچ و نحوه‌ی کار آن علاقه‌مند شدید، می‌توانید از طریق GitHub به کدهای آن دسترسی یابید.