ماه آینده پشتیبانی از ویندوز ویستا قطع خواهد شد

ماه آینده پشتیبانی از ویندوز ویستا قطع خواهد شد

بسیاری از ما با ویندوز ویستا آشنا هستیم و بعضی از سیستم‌های خانگی قدیمی هنوز این سیستم عامل را روی خود نصب دارند ولی جالب است که بدانیم مایکروسافت هیچ وقت نسخه ویستا را به روزرسانی نکرد و شاید بتوان گفت ویندوز ویستا یکی از ضعیف‌ترین عملکردهای مایکروسافت در سال‌های حضورش بوده است. دیروز مایکروسافت رسماً اعلام کرد که از ماه آینده میلادی به پشتیبانی از ویندوز ویستا خاتمه خواهد داد ولی هنوز تاریخ دقیقی برای پایان دادن پشتیبانی مشخص نشده است.

مایکروسافت طی بیانیه‌ای در وب‌سایت خود اعلام کرد که برای یک دهه پشتیبانی این نسخه از لحاظ نرم‌افزاری و سخت‌افزاری را ادامه داده ولی الان وقتش رسیده که روی پروژه‌های جدیدتری سرمایه‌گذاری کند تا بتوانند کماکان طرفداران خود را داشته باشد. اما قطع پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ویستا به معنی کار نکردن این نسخه بر روی سیستم‌های کامپیوتری نیست، بلکه داشتن ویندوز ویستا به معنای نداشتن به‌روزرسانی‌ها برای رفع باگ‌های موجود و قرار گرفتن در برابر حمله بدافزارها و ویروس‌هاست.

استفاده کنندگان از این نسخه ویندوز کماکان می‌توانند برای امنیت بیشتر و گشت و گذار ایمن در اینترنت از مرورگر اینترنت اکسپلورر 9 استفاده کنند. با گذشت زمان بسیاری از سخت‌افزارهای موجود در بازار و هم‌چنین نر‌م‌افزارها دیگر سرویس‌دهی برای ویندوز ویستا را ارائه نخواهند کرد. به احتمال زیاد پشتیبانی از ویندوز ویستا در روز یازدهم آوریل (22 فروردین 1396) به اتمام خواهد رسید. مایکروسافت به طور قطع از مشتریانش می‌خواهد که از ویندوز 10 استفاده کنند؛ ویندوز 10 سال گذشته برای اولین بار به دنیا معرفی شد. برای خبرهای بیشتر از محصولات مایکروسافت همراه دیجی رو باشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید