خلاقیت کده: کاربردهای جالب و خلاقانه آهنربا در زندگی روزمره

کاربردهای جالب و خلاقانه آهنربا در زندگی روزمره

آهنرباها ابزار جالبی هستند و حس کنجکاوی بسیاری افراد را تحریک می‌کنند. این وسیله به ظاهر ساده می‌تواند کاربردهای بسیار متنوعی داشته باشد و فقط کافیست تا خلاقیت خود را به کار بگیرید تا ایده‌ای نو برای استفاده از این ابزار در ذهنتان شکل بگیرد. البته شاید تا به امروز به راحتی از کنار آهنرباها گذشته‌ و تنها به بازی کردن با آن‌ها بسنده کرده‌اید(!). به همین منظور در مطلب پیش رو قصد داریم تا تعدادی از کاربردهایی را که می‌توان برای آهنرباها در نظر گرفت، برایتان ذکر کنیم و مطمئنیم با مشاهده این راهکارهای ابتکاری، ایده‌های بسیار بهتری به ذهن شما خواهد رسید. پس پیش به سوی دنیای جذاب آهنرباها.

پیچ‌گوشتی شما خاصیت آهنربایی ندارد؟ نگران نباشید با یک آهنربای کوچک مشکل حل می‌شود.

پیچ‌گوشتی (تصویر 1)حتماً بسیاری از شما در خانه خود پیچ‌گوشتی‌هایی را در اختیار دارید که نوک آن‌ها فاقد خاصیت آهنربایی بوده و به همین علت پیچ‌ها را در خود نگه نمی‌دارد. عدم وجود خاصیت آهنربایی نوک پیچ‌گوشتی در خیلی از موارد کاملاً ملموس بوده و استفاده کنندگان را دچار مشکل می‌کند.

پیچ‌گوشتی (تصویر 2)اما بهتر است بدانید که این مشکل را می‌توان به سادگی و با استفاده از یک آهنربای کوچک حل کرد. کافیست تا آهنربا را به قسمت فلزی پیچ‌گوشی متصل کنید تا بدین ترتیب نوک آن خاصیت آهنربایی پیدا کند. با اینکار دیگر لازم نیست تا پیچ‌ها را با دست در جای خود نگه دارید، زیرا پیچ‌گوشتی معمولی شما می‌تواند به خوبی پیچ‌ها را نگه داشته و کار شما را بسیار ساده کند.

 کابل‌های آشفته روی میز رایانه را سر و سامان دهید

کابل‌های رایانه (تصویر 1)امروزه با وجود گجت‌ها و لوازم جانبی متنوعی که امکان اتصال به رایانه را دارند، کابل‌های زیادی در روی میز کار اکثر کاربران وجود دارد که معمولاً چندان مرتب و منظم هم نیستند. اگر شما هم با چنین مسئله‌ای مواجه هستید، پیشنهاد می‌کنیم از آهنربا استفاده کنید. چگونه؟ در ادامه با ما همراه باشید تا با روش این کار آشنا شوید.

1- ابتدا یک فنر کوچک مانند آنچه که در خودکارهای فشاری دیده می‌شود، پیدا کنید.

کابل‌های رایانه (تصویر 2)2- حالا این فنر را دور کابل مورد نظر خود بپیچید.

کابل‌های رایانه (تصویر 3)3- یک آهنربای کوچک انتخاب کرده و با استفاده از چسب حرارتی آن را به قسمتی از میز کار خود که برای قرار گرفتن کابل‌ها مناسب است، بچسبانید.

کابل‌های رایانه (تصویر 4)4- کار تمام است و فنر دور کابل‌ها جذب آهنربا شده و به راحتی می‌توان کابل‌ها را به صورت منظم و در کنار همدیگر قرار داد.

کابل‌های رایانه (تصویر 5)از میز کار مرتب خود لذت ببرید.

شستن بطری‌هایی با دهانه کوچک به کمک آهنربا!

حتما شما هم با بطری‌ها و لیوان‌هایی سر و کار داشته‌اید که به علت دهانه کوچکشان به سختی قابل شستشو بوده و داخل آن‌ها را نمی‌توان به خوبی تمیز کرد. اما آیا تا به حال به راه حلی برای این مشکل فکر کرده‌اید. خوب این مشکل هم با استفاده از آهنربا قابل حل است.

تمیز کردن بطری (تصویر 1)1- یک تکه اسفنج ظرفشویی برداشته و به اندازه‌ای که بتواند وارد بطری شود، آن را برش دهید.

تمیز کردن بطری (تصویر 2)2- ضخامت اسفنج را هم به اندازه مورد نیاز برش دهید.

تمیز کردن بطری (تصویر 3)3- یک شیار کوچ در اسفنج (نزدیک‌تر به سمت زبری که قرار است عمل شستشو را انجام دهد) ایجاد کنید.

تمیز کردن بطری (تصویر 4)4- یک آهنربای متوسط را در داخل شیار قرار دهید.

تمیز کردن بطری (تصویر 5)5- شیار را با چسب حرارتی ببندید.

تمیز کردن بطری (تصویر 6)6- حال اسفنجی را که آماده کرده‌اید، درون بطری بیندازید.

تمیز کردن بطری (تصویر 7)7- به کمک یک آهنربای نسبتاً قوی از بیرون شیشه اسفنج را گرفته و داخل بطری را به راحتی تمیز کنید.

تمیز کردن بطری (تصویر 8)قلم و کاغذ خود را به درب یخچال بچسبانید

استفاده از استیکی نوت‌ها یا برچسب‌های یادداشت برداری در بین بسیاری افراد مرسوم بوده و معمولاً هم این یادداشت‌ها بر روی درب یخچال نصب می‌شوند، شاید بتوان گفت تنها جایی که در طول روز حتماً چندین بار به آن‌جا مراجعه می‌کنیم، آشپزخانه و صد البته یخچال است(!)، پس چه جایی بهتر از درب یخچال برای نصب یادآوری‌ها و لیست‌های خرید.

مداد و استیکی نوت (تصویر 1)اما مشکلی که اغلب بوجود می‌آید این است که وقتی می‌خواهید چیزی یادداشت کنید، قلم و کاغذ معمولاً دم دستتان نیست و باید به دنبال آن‌ها بگردید. استفاده از آهنربا می‌تواند این مشکل را برای همیشه برطرف کند.

1- یک گیره فلزی به دفترچه یادداشت خود زده و مطابق شکل قسمت دستگیره آن را جدا کنید.

مداد و استیکی نوت (تصویر 2)2- یک آهنربای کوچک را با استفاده از چسب حرارتی به گیره فلزی بچسبانید.

مداد و استیکی نوت (تصویر 3)3- دوباره با استفاده از چسب حرارتی یک آهنربای دیگر را به مداد بچسبانید.

مداد و استیکی نوت (تصویر 4)همه چیز آماده است و دفترچه و مداد به بدنه فلزی یخچال چسبیده و همواره در دسترس شما خواهند بود.

مداد و استیکی نوت (تصویر 5)استفاده از آهنربا به عنوان آویز ابزار آلات و قوطی‌ها

یکی از مشکلاتی که خیلی از افراد در خانه و گاراژ خود با آن مواجه هستند، حجم زیاد قوطی‌ها و ابزار آلات و … و دردسر نگهداری آن‌ها در جایی مناسب، می‌باشد. اگر شما هم با چنین مشکلی روبرو هستید، می‌توانید از آهنرباها به عنوان آویزی برای لوازم فلزی خود استفاده کنید.

کاربرد آهنرباها (تصویر 1)با کمک آهنرباها و چسباندن آن‌ها به دیوار، می‌توان ابزار آلات موجود در گاراژ را به صورت کاملاً مرتب به دیوار آویزان کرد و در مواقع نیاز به راحتی به آن‌ها دسترسی داشت.

کاربرد آهنرباها (تصویر 2)با چسباندن چند آهنربای متوسط به قسمت فوقانی کابینت آشپزخانه، قوطی‌های با درب فلزی را آویزان کرده و بدین ترتیب از فضای بالایی کابینت‌های خود هم استفاده کنید.

کاربرد آهنرباها (تصویر 3)حتی می‌توان در داخل یخچال هم از این روش استفاده کرده و بطری‌هایی با درب فلزی (مانند نوشابه‌ها) را در یخچال آویزان کرد.

هر شب ساعت 19 با یک مطلب خلاقانه در بخش خلاقیت کده دیجی رو همراه ما باشید

3 دیدگاه

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید