صفحه قفل جدید iOS 10 با امکان قرار دادن ویدجت و اطلاعات بیشتر [WWDC 2016]

(WWDC 2016) صفحه قفل جدید ios 10: ویدجت و اطلاعات بیشتر

اپل در حال برگزاری کنفرانس توسعه دهندگان WWDC 2016 در سان فرانسیسکو است و تمرکز اصلی آن بر روی معرفی iOS 10 و ویژگی‌های جدید آن است. دقایقی پیش اپل از طراحی و امکانات جدید صفحه قفل iOS پرده برداشت.

حالا، وقتی که تلفن خودتان را بر می‌دارید، برای باز کردن آن حتی دیگر لازمم نیست کلید قفل صفحه نمایش را فشار دهید. وقتی شما آیفون خود را بر می‌دارید، صفحه نمایش آن به صورت خودکار روشن و صفحه اعلانیه‌ها را به نمایش می گزارد.

یکی از درخواست‌های پرطرفدار، قابلیت قرار دادن ویدجت‌های مختلف در صفحه قفل iOS بود که بالاخره اپل به آن گوش فرا داد و آن را اجرایی کرده است. اکنون می‌توانید اطلاعات بیشتری را در صفحه قفل خود داشته باشید و برای مشاهده محتوای بیشتر در هر ویدجت، می‌توانید از لمس 3 بعدی استفاده کنید. 3D Touch بسیار تعاملی‌تر شده و کاربردهای بیشتری نیز پیدا کرده است.

هنگامی که در صفحه قفل هستید با کشیدن صفحه به سمت راست می‌توانید به سرعت وارد اپلیکیشن دوربین شوید و اگر به سمت مخالف بکشید به صفحه ویدجت‌ها خواهید رفت. ویدجت‌ها به صورت کشویی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و شما می‌توانید با لمس دکمه بیشتر، اطلاعات بیشتری را از آن ویدجت دریافت کنید.