امکان شخصی سازی هوم اسکرین در ایکس باکس وان مهیا می‌شود

شخصی سازی ایکس باکس وان

مایکروسافت در طی ماه گذشته ویژگی‌های جدیدی را به شبکه آنلاین ایکس باکس و سرویس استریم خود با نام میکسر اضافه کرده است. اما این تمام ماجرا نیست و غول نرم‌افزاری دنیا در جدیدترین اقدام خود دست به ایجاد برخی اصلاحات و به‌روزرسانی‌ها در رابط کاربری ایکس باکس وان و ویندوز 10 زده است.

علاوه بر تغییرات عمده در صفحه خانگی یا همان هوم اسکرین، یکی از مهمترین ویژگی‌های جدیدی که به رابط کاربری ایکس باکس وان اضافه شده، یک نوار بسیار کاربردی در پایین صفحه می‌باشد. با استفاده از دکمه‌های تعبیه شده بر روی این نوار به سرعت می‌توان وارد لیست بازی‌ها شد و یا حتی آخرین بازی‌های انجام شده را مستقیماً اجرا کرد.

هوم اسکرین ایکس باکس وان

یکی دیگر از تغییراتی هم که کاربران به شدت منتظر آن بودند، امکان دستکاری و شخصی سازی هوم اسکرین است. از این پس می‌توان با اضافه کردن یک بازی در صفحه اصلی، به تمامی اطلاعات و آمار پیرامون آن به صورت آنی دسترسی داشت. علاوه بر این، قسمت راهنما نیز سریع‌تر از گذشته شده و کار با آن بسیار آسان شده است. برخی تغییرات در بخش انجمن نیز از دیگر مواردی است که مایکروسافت در رابط کاربری ایکس باکس وان اعمال نموده است.

کاربران ویندوز 10 هم می‌توانند از برخی ویژگی‌های جدید در نوار بازی یا همان گیم بار استفاده کنند که از جمله آن‌ها می‌توان به امکان تغییر وضعیت به حالت بازی اشاره کرد. اصلاحاتی در رابط کاربری میکسر هم از دیگر تغییرات روی داده در رابط کاربری ویندوز 10 می‌باشد. بهبودهای اعمال شده در ویندوز 10 برخلاف ایکس باکس وان از هم اکنون در دسترس کاربران هستند اما استفاده کنندگان از کنسول مایکروسافت برای دریافت نسخه نهایی باید کمی صبور باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید