تصویر نسخه جدید ایکس باکس وان به نام Xbox One S به بیرون درز کرد

نسخه جدید ایکس باکس وان Xbox one s

کمتر از 4 سال است که از زمان نخستین عرضه کنسول ایکس باکس وان مایکروسافت می‌گذرد. طی یک سال اخیر گزارش‌ها و شایعات مختلفی را در ارتباط با دو کمپانی مایکروسافت و سونی مبنی بر تولید یک نسخه جدید ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 (دو کنسول نسل هشتمی بازی‌ها) می‌شنیدیم. این دو کمپانی در هفته‌های گذشته چنین خبری را تأیید کردند تا رسماً شاهد رونمایی از این دو محصول در آینده‌ای نزدیک باشیم.

یکی از مهم‌ترین این شایعات رونمایی مایکروسافت از نسخه جدید ایکس باکس وان با ظاهری کوچک‌تر و البته قدرت یافته تر طی مراسم E3 بود. حال در همین راستا شب گذشته یکی از کاربران neogaf تصویری را از یک کنسول شبیه به ایکس باکس وان منتشر کرده است و اعلام کرده این تصاویر متعلق به کنسول ایکس باکس وان اس (Xbox One S) خواهد بود.

با نگاهی اجمالی به این تصویر انتشار یافته درمیابیم که این محصول دارای طراحی به‌مراتب کوچک‌تر (حدود 40 درصد) از مدل اصلی ایکس باکس وان بوده، دارای رنگ سفید است، الگوی شیار‌های قسمت پایینی زیباتر از گذشته شده و جالب اینجاست که دیگر خبری از آداپتور خارجی نخواهد بود تا شما همانند کنسول پلی استیشن 4 با محصولی حاوی یک آداپتور داخلی روبه‌رو باشید.

علاوه بر این‌ها منابع مختلفی می‌گویند که در آینده نزدیک تصاویر بیشتری نیز از این محصول منتش خواهد شد. این سیستم از ویدیو‌هایی با کیفیت 4K و همچنین محتوایی با محدوده دینامیکی بالا (HDR) پشتیبانی خواهد کرد که می‌تواند گزینه ایده آلی برای بازی همراه با تلویزیون‌های مدرن باشد. در کنار آن نسخه جدید ایکس باکس وان حاوی 2 گیگابایت حافظه داخلی، یک دسته ساده و معمولی و همچنین یک نگهدارنده عمودی برخوردار خواهد بود. شاید یکی از بزرگ‌ترین راز‌های مربوط به نسخه جدید ایکس باکس وان قیمت و زمان عرضه  آن است. اگر چه با توجه به کاهش قیمت مدل 500 گیگابایتی کنسول ایکس باکس وان طی کنفرانس E3 امسال به 300 دلار، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که قیمت این محصول جدید به‌مراتب از آن بالاتر باشد.