جعبه گشایی هدست واقعیت مجازی شیائومی Xiaomi Mi VR Play

هدست واقعیت مجازی شیائومی Xiaomi Mi VR Play

شیائومی اولین هدست واقعیت مجازی خود را با نام Xiaomi Mi VR Play رونمایی کرد. این هدست از لحاظ عملکرد با سایر عینک‌های واقعیت مجازی تفاوتی ندارد و شباهت بسیاری به عینک Cardboard گوگل دارد. البته استفاده از زیپ برای نگه‌داشتن گوشی به جای نوارچسب و پوشش لیکرا (نوعی الیاف پلیمری مصنوعی) برای قرارگیری راحت‌تر بر روی چشمان و سبکی بیشتر آن را از سایر عینک‌های واقعیت مجازی متمایز می‌کند.

هدست واقعیت مجازی شیائومی Xiaomi Mi VR Playگفته می‌شود که این هدست VR از گوشی‌هایی با صفحه‌نمایش بین 4.7 و 5.7 اینچی پشتیبانی می‌کند. هدست Mi VR Play در یک جعبه سیاه‌رنگ بسته‌بندی‌شده است که شامل خود هدست، بند سر و یک سری برگه‌های مربوطه است. راه‌اندازی این هدست به نظر آسان می‌آید. برای راه‌اندازی آن زیپ بخش جلو را باز کرده و گوشی خود را در آن قرار دهید. هدست شامل نوار ضد لغزش است که مانع از لغزیدن تلفن به اطراف می‌شود. همچنین یک نوار پلاستیکی نیز وجود دارد که مانع از زده شدن تصادفی دکمه Home می‌شود. همچنین اگر مدت زمان طولانی از هدست استفاده می‌کنید از بند مخصوص برای بستن آن به سر استفاده کنید.

هدست واقعیت مجازی شیائومی حاوی یک دکمه فلزی است که فشردن آن باعث ارتباط با گوشی به‌صورت مستقیم می‌شود و با استفاده از آن می‌توانید دستورالعمل‌های خود را به گوشی بدهید.

هدست واقعیت مجازی شیائومی Xiaomi Mi VR Playیک مسئله در Mi VR، ناتوانی در تنظیم فاصله بین دو عدسی کروی ضد بازتاب برای چشم‌های مختلف است. گرچه شما می‌توانید از کنترل‌های مخصوص گوشی برای کنترل آن در هنگامی‌که گوشی در هدست قرارگرفته استفاده کنید. محتواهای واقعیت مجازی بسیاری برای استفاده در اینترنت موجود است، ولی شیائومی خود با شرکت‌های تهیه‌کننده محتوا شامل Youku، QIY، Conde nest Traveller و VR Hotcast برای ساخت بازی‌ها و ویدئوها همکاری می‌کند.

هدست واقعیت مجازی شیائومی هنوز در مرحله آزمایشی است و هنگامی‌که این آزمایش به اتمام برسد، برای خرید در بازار در دسترس خواهد بود. بااین‌وجود هنوز قیمتی از این هدست در دسترس نیست ولی ازآنجایی‌که شیائومی همیشه محصولات ارزان‌تری نسبت به سایر رقبا عرضه کرده، انتظار محصولی با قیمت ارزان را خواهیم داشت.