کمپانی شیائومی فرمانروای بازار گوشی‌های هوشمند چین؛ سهم سه برابری در مقابل اپل

کمپانی شیائومی

بازار گوشی‌های هوشمند چینی یکی از بزرگ‌ترین بازارهای جهان است و به همین جهت تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند از سراسر دنیا می‌کوشند تا محصولات خودشان را در این بازار عرضه کنند. هر تولیدکننده‌ی بزرگی بدون شک به مصرف کنندگان پر تعداد حال حاضر چین چشم خواهد دوخت. در این بین کمپانی شیائومی یکی از سازندگان پیشرو چینی، موفق شده تا اپل را در بازار کشور خودش شکست داده و رتبه‌ی نخست را با کسب بیشترین سهم فروش به دست آورد.

به نقل از تحلیل‌های به دست آمده کمپانی شیائومی توانسته در ماه آوریل 26 درصد بازار گوشی‌های هوشمند را در چین به دست آورد. مدیرعامل این شرکت «لی جون» این خبر را رسماً در حساب کاربری ویبو خود نیز منتشر کرده است.

کمپانی شیائومی

در رده‌های بعدی برند آنر تحت لیسانس هواوی 15.7 درصد، کمپانی LeTV یا همان LeEco 10.5 درصد، اپل 8.2 درصد، هواوی 8.0 درصد، میز. 7 درصد، 360 حدود 4.5 درصد و سامسونگ نیز 3.2 درصد بازار گوشی‌های هوشمند چین را به دست آورده‌اند. سایر محصولات نیز سهم 17.1 درصدی در این بازار دارند.

البته این آمار تنها مربوط به ماه آوریل بوده و ممکن است طی ماه‌های پیش رو این میزان فروش تغییر کند. با این حال کمپانی شیائومی می‌تواند به لطف محصولات با کیفیت خود می‌تواند همچنان در بازار این کشور یکه تازی کند.

این کمپانی سال جاری میلادی از محصولاتی همچون شیائومی می 5 (Xiaomi Mi 5)، شیائومی می مکس (Xiaomi Mi Max) و چند محصول میان‌رده دیگر رونمایی کرده است. یکی از دلایل موفقیت این کمپانی را می‌توان فروش پرچم‌دار آن‌ها شیائومی می 5 دانست که به‌تازگی فروش آن آغاز شده است. باید دید که آیا کمپانی شیائومی قادر به حفظ جایگاه خود طی ماه‌های آینده خواهد بود یا خیر!