یاهو از نسخه بازسازی شده مسنجر خود برای ویندوز و مک رونمایی کرد

یاهو از نسخه بازسازی شده برنامه مسنجر برای ویندوز و مک رونمایی کرد

یاهو که روز گذشته با قراردادی به ارزش 4.83 میلیارد دلار به کمپانی ورایزون واگذار شد، امروز در اولین گام رو به جلوی خود، از نسخه جدید و بازسازی شده یاهو مسنجر رونمایی کرد. این نسخه که برای ویندوز و مک طراحی شده دارای چندین ویژگی جدید و متفاوت است که از آن‌ها می‌توان به قابلیت جلوگیری از ارسال پیام و ارسال پیام‌های تصویری با فرمت GIF اشاره کرد.

به گفته یاهو، این اپلیکیشن جدید به کمک اعلانات دسکتاپ به کاربران اجازه می‌دهد به راحتی چندین کار را به صورت همزمان انجام دهند، همچنین کاربران در این برنامه می‌توانند چندین تصویر را به یک باره به کمک قابلیت کشیدن و رها کردن با دوستان خود به اشتراک بگذارند که این امر باعث صرفه جویی در زمان آن‌ها می‌شود. همچنین قابلیت لایک کردن مطالب و ارسال تصاویر GIF با نوشتن دستور “/gif” و جستجوی موضوع مورد نظر  از دیگر تغییرات این نسخه به شمار می‌رود. یاهو درباره این تغییرات گفت:

«به عنوان اولین ویژگی دکمه «عدم ارسال» را معرفی می‌کنیم، اگر پیامی را خیلی زود ارسال کرده‌اید یا در آخرین لحظه متوجه اشتباه تایپی در آن شده‌اید یا اینکه به طور کلی از ارسال آن منصرف شده‌اید اکنون می‌توانید با استفاده از این گزینه پیام‌های متنی، تصویری یا حتی تصاویر GIF ارسال شده خود را بازگردانی کنید.»

یاهو از نسخه بازسازی شده برنامه مسنجر برای ویندوز و مک رونمایی کردبه طور کلی تغییرات نسخه جدید و بازسازی شده یاهو مسنجر به این شکل خواهد بود:

  • اشتراک گذاری تصاویر به صورت پیشرفته، اکنون می‌توانید تعداد زیادی از تصاویر با کیفیت بالا را به یک باره اشتراک گذاری کنید.
  • عدم ارسال، از ارسال پیام خود پشیمانید؟ پیام خود را انتخاب کنید و به راحتی بر روی گزینه Unsend کلیک کنید تا پیام مورد نظر از مکالمه حذف شود.
  • لایک، تصویر یا پیام مورد نظر خود را لایک کنید تا ارسال کننده از علاقه شما نسبت به آن پیام یا تصویر آگاه شود.
  • تصاویر متحرک GIF، می‌توانید از تصاویر GIF موجود در Tumblr استفاده کنید و در بین آن‌ها جستجو کنید.
  • حالت آفلاین و اتصال ضعیف، هر مطلبی که در این حالت ارسال کنید به محض اینکه مجدداً به حالت آنلاین برگردید ارسال می‌شود.

در همین رابطه یاهو اعلام کرده کاربرانی که هنوز از نسل قدیمی اپلیکیشن مسنجر استفاده می‌کنند باید در سریعترین زمان ممکن نسبت به به‌روز رسانی برنامه خود اقدام کنند، چراکه از روز 5 ام آگوست این برنامه متوقف می‌شود.

با افزودن چنین امکاناتی به نظر می‌رسد یاهو به فکر رقابت با سایر برنامه‌های پیام رسان است. نظر شما چیست؟ در ادامه می‌توانید نسخه جدید و بازسازی شده یاهو مسنجر را از اینجا دانلود کنید.