سرویس جدید یوتیوب سال آینده شبکه‎های تلویزیونی را استریم می‌کند

سرویس‎های استریم کردن آنلاین برنامه‎های تلویزیونی روز به روز بیشتر می‎شوند و بنابراین جای تعجب ندارد که فعالان جدیدی سعی داشته باشند در این حوزه خودنمایی کنند. گفته می‎شود که یو‎تیوب چند وقتی می‎شود در حال کار بر روی سرویس جدید خود برای استریم‎ کردن آنلاین برنامه‎های تلویزیون است و حالا اطلاعات جدیدی در رابطه با این سرویس منتشر شده است. گفته می‎شود که از سرویس مورد نظر احتمالا به همراه همکاری با شبکه‎هایی نظیر CBS، ABC و ESPN سال بعد رونمایی خواهد شد.

چنین سرویس‎های آنلاینی نظیر PlayStation Vue سونی و Sling TV شرکت Dish امکان دسترسی به کانال‎هایی را در اختیار مشترکین خود می‎گذارند که در غیر اینصورت آن‎ها برای مشاهده‎ی این برنامه‎های تلویزیونی باید مشترک شبکه‎های کابلی می‎شدند. برای استفاده از این سرویس‎ها نیازی به قراردادهای طولانی مدت نیست و آن‎ها به کاربران خود اجازه‎ی پرداخت به صورت ماهانه و این امکان را می‎دهند که برنامه‎های مورد نظر را بر روی هر دستگاه سازگاری که دوست دارند مشاهده کنند، به همین دلیل محبوبیت سرویس‎های استریم‎ کردن آنلاین برنامه‎های تلویزیونی رو به رشد است.

حال گزارش‎هایی مطرح شده که یوتیوب در حال نهایی کردن قرارداد خود با شبکه‎هایی است که از طریق سرویس جدید این غول دنیای اینترنت کانال‎های خود را در اختیار کاربران قرار دهند. با آن‎که هنوز هیچ چیزی قطعی نیست، ولی گفته می‎شود که شبکه‎هایی نظیر CBS، ABC و ESPN جزو این همکاری خواهد بود.

هم‎چنین گفته میشود که یوتیوب ممکن است به شبکه‎های کوچکتر نظیر HGTV نیز رو بیاورد و آن‎ها را با کانال‎های مشابهی در یوتیوب جایگزین کند. طبق گزارشاتی که قبلا شنیده می‎شود یوتیوب قصد دارد این سرویس جدید خود را Unplugged بنامد و هزینه‎ای برابر با 35 دلار به صورت ماهانه برای استفاده از آن تعیین کند.

خود یوتیوب هنوز به صورت رسمی در این رابطه صحبتی نکرده ولی این گزارش ادعا می‎کند که از این سرویس در 6 تا 9 ماه آینده رونمایی خواهد شد.