دیجی10: با بهترین کشورها برای کار کردن آشنا شوید

بهترین کشورها برای کار کردن کدامند؟ کدام کشورها بیشترین و بهترین فرصت‌های شغلی را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند؟ سطح درآمد در این کشورها چگونه است و چه مزایای و امکاناتی برای شاغلین فراهم است؟ اگر کشورهای مختلف را از نظر میزان درآمد مقایسه و رتبه بندی کنیم لوکزامبورگ در صدر است و پس از آن سوئیس در رتبه دوم قرار می‌گیرد. اما در انتخاب بهترین کشورها برای کار کردن تنها میزان درآمد تعیین کننده نیست بلکه نرخ بیکاری، حداقل دستمزد، میزان ساعات کاری در هفته، بیمه سلامت، مرخصی‌ها، تعطیلات برای کارکنان و داشتن صنایع برتر و فعال نیز جزو فاکتورهای مهم هستند. در این مقاله از دیجی رو شما ده مورد از بهترین کشورها برای کار کردن را که بر اساس این فاکتورها انتخاب شده‌اند خواهید شناخت. با دیجی رو همراه باشید.

 

1- لوکزامبورگ

digiro 5017 600x339 - دیجی10: با بهترین کشورها برای کار کردن آشنا شوید

لوکزامبورگ یکی از کوچکترین کشورهای اروپایی و از اعضای اتحادیه اروپا است. چهار زبان آلمانی، فرانسوی، انگلیسی و لوکزامبورگی زبان‌های رایج در این کشور هستند. این کشور به دو ناحیه کوهستانی و کم جمعیت در شمال و ناحیه هموار و پرجمعیت در جنوب تقسیم شده است که شهرهای بزرگ و زمین‌های کشاورزی در قسمت جنوبی آن قرار گرفته است. لوکزامبورگ با نرخ پایین بیکاری، جرم و جنایت کم و درآمد بالا یکی از بهترین کشورها برای کار کردن است به شرطی که بتوانید از پس هزینه‌های بالای زندگی در آن برآیید.

متوسط درآمد: 63 هزار دلار

حداقل دستمزد: 11.5 دلار در ساعت

مرخصی: حداقل 25 روز

تعطیلات رسمی: ده روز

مرخصی زایمان: 42 هفته با دستمزد کامل

وضعیت بیمه سلامت: رتبه چهارم در بین 195 کشور

متوسط ساعت کاری در هفته: 29.19 ساعت

صنایع برتر: خدمات مالی و بانکداری، ساخت و ساز، خدمات املاک، صنایع فلزات، فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات، حمل و نقل کالا و اجستیک، صنایع شیمیایی، مهندسی، لاستیک سازی، شیشه و آلومینیوم، گردشگری و بیوتکنولوژی.

 

2- سوئیس

digiro 5023 1 600x339 - دیجی10: با بهترین کشورها برای کار کردن آشنا شوید

سوئیس از نظر ساختاری شباهت زیادی به ایالات متحده دارد چون فدراسیونی متشکل از 26 ایالت و استان است که هر کدام سازمان حکومتی محلی خود را دارند. این کشور بیشتر با مناظر کوهستانی چشمگیر و زیبا در دامنه‌های آلپ شناخته می‌شود. کوهستان آلپ با ارتفاع 3900 متری از شرق تا غرب سوئیس کشیده شده است و آن را از آب و هوای سرد قسمت‌های شمالی حفظ می‌کند. چهار زبان آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی و رومانش زبان‌های رسمی سوئیس هستند. توریسم یکی از مهم‌ترین صنایع درآمدزای سوئیس به شمار می‌رود و این کشور را به یکی از بهترین کشورها برای کار کردن تبدیل کرده است.

متوسط درآمد: 62 هزار دلار

حداقل دستمزد: مشخص نشده است

مرخصی: 20 روز

تعطیلات رسمی: 7 تا 15 روز (در ایالات مختلف متفاوت است)

مرخصی زایمان: 14 هفته با هشتاد درصد دستمزد

وضعیت بیمه سلامت: رتبه هفتم در بین 195 کشور

درصد بیکاری: 4.9

متوسط ساعت کاری در هفته: 30.19 ساعت

صنایع برتر: ماشین آلات، صنایع شیمیایی، ساعت سازی، نساجی، ابزار دقیق، گردشگری، بانکداری، بیمه و داروسازی.

 

3- ایسلند

digiro 5029 600x339 - دیجی10: با بهترین کشورها برای کار کردن آشنا شوید

ایسلند کشوری با 130 قله آتشفشانی فعال و خاموش است که به طور متوسط هر 5 سال یک بار فوران می‌کنند. گدازه‌های حاصل از این آتشفشان‌ها ده درصد از مساحت کشور را پوشانده است و هیچ جنگلی در آن وجود ندارد. با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی و خاکسترهای آتشفشانی این کشور جمعیت بسیار کم و پراکنده‌ای دارد و 335 هزار نفر در مساحتی به وسعت 103 مایل مربع زندگی می‌کنند. انرژی زمین گرمایی 25 درصد از الکتریسیته مصرفی یعنی 90 درصد از گرمای لازم برای خانه‌ها را تامین می‌کند. با توجه به ترکیب خاک و آب و هوای بسیار سرد، هیچ پشه‌ای در ایسلند زندگی نمی‌کند.

متوسط درآمد: 61 هزار دلار

حداقل دستمزد: تعیین نشده است

مرخصی: 24 روز

تعطیلات رسمی: 12 روز

مرخصی زایمان: 26 هفته با دستمزد کامل

وضعیت بیمه سلامت: رتبه اول در بین 195 کشور

نرخ بیکاری: 2.94 درصد

متوسط ساعت کاری در هفته: تعیین نشده است

صنایع برتر: توریسم، فرآوری ماهی، آلومینیوم، انرژی زمین گرمایی، انرژی آبی و محصولات پزشکی و دارویی.

 

4- ایالات متحده آمریکا

digiro 5036 600x339 - دیجی10: با بهترین کشورها برای کار کردن آشنا شوید

ایالات متحده آمریکا سومین کشور بزرگ جهان پس از روسیه و کانادا است و با توجه به مساحت و تنوع جغرافیایی، همه نوع آب و هوایی از قطبی گرفته (در آلاسکا) تا استوایی (در فلوریدای جنوبی و هاوایی) در آن یافت می‌شود. این کشور 25 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان را به خود اختصاص داده است و از نظر سیاسی، فرهنگی و اقتصادی یک کشور بسیار مهم و موثر شناخته می‌شود.

متوسط درآمد: 60 هزار دلار

حداقل دستمزد: 7.25 دلار در ساعت

مرخصی: به طور متوسط 10 تا 20 روز بسته به شغل

تعطیلات رسمی: به طور متوسط 8 روز

مرخصی زایمان: 12 هفته بدون حقوق که بسته به بیمه و موقعیت شغلی می‌تواند متغیر باشد

وضعیت بیمه سلامت: رتبه 29 در بین 195 کشور

نرخ بیکاری: 3.9 درصد

متوسط ساعت کاری در هفته: 34.23 ساعت

صنایع برتر: صنایع با تنوع بسیار بالا و برتر در جهان، نوآوری‌های تکنولوژی، رتبه دوم از نظر خروجی صنعتی در جهان، نفت، فلزات، وسایل نقلیه، هواپیما، ارتباطات، صنایع شیمیایی، الکترونیکی، فرآوری مواد غذایی، کالاهای مصرفی، چوب بری و معادن.

 

5- هلند

digiro 5042 600x339 - دیجی10: با بهترین کشورها برای کار کردن آشنا شوید

هلند یکی از پست‌ترین کشورهای جهان است که یک چهارم مساحت آن پایین‌تر از سطح دریا قرار گرفته و همین مساله نصب سدها و سیستم‌های نگهدارنده آب دریا را برای این کشور ضروری کرده است. هلند با 17 میلیون نفر جمعیت و تراکم 13 هزار نفر در هر مایل مربع به متراکم‌ترین کشور اروپایی از نظر جمعیت تبدیل شده است. هلند با لاله‌های آن شناخته می‌شود و این کشور با در دست داشتن 40 درصد از صادرات گل به ارزش 3.2 میلیارد دلار، بزرگ‌ترین تولید کننده گل در جهان است. زبان رسمی این کشور هلندی است اما 90 درصد از جمعیت هلند به انگلیسی مسلط هستند.

متوسط درآمد: 52 هزار دلار

حداقل دستمزد: 10 دلار در ساعت

مرخصی: حداقل 20 روز

تعطیلات رسمی: 11 روز

مرخصی زایمان: 16 هفته با دستمزد کامل

وضعیت بیمه سلامت: رتبه سوم در بین 195 کشور

نرخ بیکاری: 4.18 درصد

متوسط ساعت کاری در هفته: 27.56 ساعت

صنایع برتر: کشاورزی مکانیزه، محصولات فلزی و مهندسی، تجهیزات و ماشین‌های الکتریکی، صنایع شیمیایی، نفت، ساخت و ساز، میکروالکترونیک و ماهیگیری.

 

6- دانمارک

digiro 5048 600x339 - دیجی10: با بهترین کشورها برای کار کردن آشنا شوید

کشور دانمارک مجمع الجزایری متشکل از 406 جزیره مختلف با 4544 مایل خط ساحلی است. این کشور نسبتا پست بوده و بلندترین نقطه آن 170 متر بالاتر از سطح دریا است. دانمارک بادهای قوی دارد که به طور متوسط تا 17 مایل در ساعت سرعت دارند. بیش از 25 درصد از انرژی مورد نیاز دانمارک از طریق توربین‌های بادی تامین می‌شود و این کشور بزرگ‌ترین صادرکننده توربین بادی در جهان است. طبق گزارش سازمان ملل، دانمارک در دو سال متوالی توانسته است رتبه اول شادترین کشور را در جهان به خود اختصاص دهد. میزان شادی مردم یک کشور بر اساس شاخص‌هایی مثل زندگی سالم، درآمد، آزادی انتخاب و حمایت اجتماعی و اعتماد تعیین می‌شود.

متوسط درآمد: 51 هزار دلار

حداقل دستمزد: تعیین نشده است

مرخصی: 25 روز

تعطیلات رسمی: 11 روز

مرخصی زایمان: 50 هفته با دستمزد کامل به اضافه مزایای دیگر

وضعیت بیمه سلامت: رتبه هفدهم در میان 195 کشور

نرخ بیکاری: 4.94 درصد

متوسط ساعت کاری در هفته: 27 ساعت

صنایع برتر: توربین‌های بادی، تجهیزات پزشکی، ساخت و نوسازی کشتی‌ها، فلزات، صنایع شیمیایی، فرآوری مواد غذایی، ماشین آلات، تجهیزات حمل و نقل، پارچه و لباس، الکترونیک، ساخت و ساز، مبلمان و سایر محصولات چوبی.

 

7- نروژ

digiro 5054 600x339 - دیجی10: با بهترین کشورها برای کار کردن آشنا شوید

نروژ یک کشور ثروتمند و یکی از بهترین کشورها برای کار کردن است. این کشور رتبه چهارم را از نظر درآمد سرانه به خود اختصاص داده و با توجه به این که بیشتر مواد غذایی به این کشور وارد می‌شود، هزینه زندگی در آن بسیار بالا است. نروژ شبه جزیره‌ای به درازای 1581 مایل است که هم در نیمکره شرقی و هم در نیمکره غربی جای گرفته است. حدود نیمی از این کشور به مساحت 37000 مایل بالای مدار قطبی قرار دارد که روزها در آن بسیار کوتاه است، در بعضی روزهای زمستان، خورشید اصلا طلوع نمی‌کند و در برخی نیمه شب‌های تابستانی، خورشید در آسمان است. بیش از 400 هزار دریاچه در نروژ قرار دارد و این کشور بزرگ‌ترین صادر کننده ماهی سالمون به شمار می‌رود. بخش عظیمی از ثروت دانمارک از صادرات نفت به دست می‌آید و این کشور در رتبه دهم بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نفت در جهان به شمار می‌رود.

متوسط درآمد: 51 هزار دلار

حداقل دستمزد: تعیین نشده است

مرخصی: 21 روز

تعطیلات رسمی: حداقل دو روز

مرخصی زایمان: 91 هفته با 50 درصد دستمزد

وضعیت بیمه سلامت: رتبه دوم در بین 195 کشور

نرخ بیکاری: 3.8 درصد

متوسط ساعت کاری در هفته: 27.29 ساعت

صنایع برتر: نفت و گاز، کشتیرانی، ماهگیری، آبزی پروری، فرآوری مواد غذایی، کشتی‌سازی، صنایع کاغذ و سلولز، فلزات، صنایع شیمیایی، صنایع چوب، معدن و نساجی

 

8- اتریش

digiro 5100 600x339 - دیجی10: با بهترین کشورها برای کار کردن آشنا شوید

اتریش یا جمهوری اتریش در قلب اروپا قرار گرفته است و یکی از بهترین کشورها برای کار کردن به شمار می‌رود. این کشور به دریا راه ندارد و با کشورهای سوئیس، جمهوری چک، مجارستان، اسلواکی، آلمان، ایتالیا و لیختن اشتاین هم‌مرز است. بیش از 8.8 میلیون نفر در اتریش زندگی می‌کنند و این کشور به خاطر جنگل‌ها و دریاچه‌هایش شهرت دارد. اتریش استانداردهای بالایی برای زندگی و درآمد دارد و صاحب فرهنگ و هنری غنی است. پایتخت این کشور، وین به عنوان مرکز موسیقی کلاسیک شناخته می‌شود و موسقیدانان بزرگی مثل هایدن، مالر، موتزارت، لیست، اشتراوس و شوبرت از این شهر برخاسته‌اند.

متوسط درآمد: 50 هزار دلار

حداقل دستمزد: تعیین نشده است

مرخصی:  25 روز

تعطیلات رسمی: 13 روز

مرخصی زایمان: 60 هفته با 85 درصد دستمزد

وضعیت بیمه سلامت: رتبه 13 در بین 195 کشور

نرخ بیکاری: 5.07 درصد

متوسط ساعت کاری در هفته: 31 ساعت

صنایع برتر: نفت و گاز، کشتیرانی، ماهیگیری، آبزی پروری، فرآوری مواد غذایی، کشتی‌سازی، محصولات سلولزی، فلزات، مواد شیمیایی، صنایع چوب، معادن و نساجی.

 

9- بلژیک

digiro 5105 600x339 - دیجی10: با بهترین کشورها برای کار کردن آشنا شوید

بلژیکی‌ها عاشق شکلات و استانداردهای بالای زندگی هستند و به همین دلیل در لیست بهترین کشورها برای کار کردن قرار می‌گیرند. بلژیک اولین کشوری است که اتانازی (مرگ خودخواسته بیماران صعب العلاج) را قانونی اعلام کرده است. این کشور از یک طرف با دریای شمال و از طرف دیگر با چهار کشور لوکزامبورگ، آلمان، فرانسه و هلند هم‌مرز است. سه زبان رسمی در بلژیک تکلم می‌شود، هلندی، فرانسوی و آلمانی. بلژیک دومین کشور متراکم از نظر جمعیتی در اروپا است و بیش از 11 میلیون سکنه آن در 11800 مایل مربع زندگی می‌کنند. کمترین میزان تفاوت دستمزد زنان و مردان در میان کشورهای اروپایی متعلق به بلژیک است.

متوسط درآمد: 49 هزار دلار

حداقل دستمزد: 10.1 دلار در ساعت

مرخصی: 24 روز

تعطیلات رسمی: 10 روز

مرخصی زایمان: 32 هفته با 41 درصد دستمزد

وضعیت بیمه سلامت: رتبه پانزدهم در میان 195 کشور

نرخ بیکاری: 6.05 درصد

متوسط ساعت کاری در هفته: 29.7 ساعت

صنایع برتر: مهندسی و محصولات فلزی، وسایل نقلیه، تجهیزات حمل و نقل، ابزارهای علمی، غذاها و نوشیدنی‌های فرآوری شده، فلزات پایه و مواد شیمیایی، نساجی، شیشه و نفت.

 

10- استرالیا

digiro 5111 600x339 - دیجی10: با بهترین کشورها برای کار کردن آشنا شوید

در میان بهترین کشورها برای کار کردن، استرالیا تنها کشوری است که در نیمکره جنوبی قرار گرفته است. در این کشور زمستان از ژوئن تا آگوست و بهار از سپتامبر تا نوامبر است، تابستان از دسامبر تا فوریه و پاییز هم از مارس تا می طول می‌کشد. استرالیا از نظر تنوع گونه‌های گیاهی و جانوری بسیار غنی است و بیش از 378 گونه پستاندار، 828 گونه پرنده، 4000 گونه ماهی، 300 گونه مارمولک، 140 گونه مار، دو گونه کروکودیل و 50 گونه پستاندار دریایی در آن زندگی می‌کنند. این کشور از نظر جغرافیایی هم تنوع بالایی دارد و از کوهستان گرفته تا صحرا و جنگل‌های بارانی در آن یافت می‌شود. استرالیا تنها کشوری است که به تنهایی یک قاره هم محسوب می‌شود و با اقیانوس هند، اقیانوس آرام و چندین دریای دیگر احاطه شده است.

متوسط درآمد: 49 هزار دلار

حداقل دستمزد: 11.3 دلار در ساعت

مرخصی: حداقل 20 روز

تعطیلات رسمی: 10 تا 13 روز

مرخصی زایمان: 18 هفته مرخصی با حداقل حقوق و 12 ماه مرخصی بدون حقوق

وضعیت بیمه سلامت: رتبه پنجم در بین 195 کشور

نرخ بیکاری: 5.45 درصد

متوسط ساعت کاری در هفته: 32.31 ساعت

صنایع برتر: معدن، تجهیزات صنعتی، تجهیزات حمل و نقل، فرآوری مواد غذایی، صنایع شیمیایی و فلز

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar