دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

طرح ریجستری به تبلت های سیم کارت خور رسید

طبق سخنان معاون وزیر ارتباطات هر کالای سیم کارت خور وارداتی، مشمول طرح ریجستری است و بر همین اساس تبلت های سیم کارت خور نیز از این قاعده مستثنی نشده و مشمول این طرح شدند.

حسین فلاح جوشقانی اظهار داشت: هم اکنون هر کالای سیم کارت خور وارداتی، مشمول طرح رجیستری است و تمامی تبلت‌های وارداتی سیم کارت خور نیز باید قبل از استفاده در شبکه مخابراتی کشور فعالسازی شوند.وی همچنین بیان کرد که خریداران دستگاه های سیم کارت خور مانند تبلت باید در زمان خرید کدشناسه کالا (IMEI) و کد فعالسازی آن را در سامانه همتا (7777) ثبت کنند تا کالا در شبکه شناسایی و رجیستر شود.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خاطرنشان کرد: طرح ثبت تجهیزات دارای سیم کارت با مشارکت وزارتخانه‌های ارتباطات، صنعت، اپراتورهای تلفن همراه، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و گمرک از سال گذشته به اجرا در آمده و هدف آن مبارزه سیستمی با کالاهای قاچاق و تقلبی است.

فلاح جوشقانی همچنین با اشاره به اجرای موفقیت آمیز طرح رجیستری گوشی همراه از آذرماه سال گذشته، تاکید کرد: هر کالای سیم کارت خور که وارد کشور می شود دارای یک شناسه 15 رقمی منحصربه‌فرد (IMEI) است که با استفاده از آن می‌توان کالا را در شبکه مخابراتی ردیابی کرد. در اجرای طرح رجیستری در کنار ثبت IMEI ، از ترکیب این شناسه و یک کد منحصر به‌فرد دیگر (کدفعالسازی) برای تشکیل یک زوج یکتا، بهره گرفته شده است.

وی با بیان اینکه همانطور که این طرح در گوشی های همراه پیگیری شد، باید در تبلت‌های سیم کارت خور نیز انجام شود، افزود: واردکنندگان گوشی به کشور، واردکننده تبلت هم هستند و باید این کالا را به صورت رسمی در گمرک ثبت کرده و کد شناسایی داشته باشند. براین اساس همان شرایطی که برای رجیستری گوشیهای موبایل حاکم است برای تبلت هم اجرایی خواهد شد. در ادامه ایشان بیان داشتند در صورتی که تبلت های سیم کارت خور در شبکه مخابراتی ایران رجیستر نشوند، پس از مدت زمان تعیین شده قابل استفاده در شبکه نخواهند بود

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar