معرفی انواع تجهیزات سرمایش و برودتی

تجهیزات برودتی به دستگاه‌های گفته می‌شود که برای خنک سازی و ایجاد سرمایش در بسیاری از صنایع و مکان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله این دستگاه‌ها می‌توان به انواع یخ سازها، آبسردکن ها، سردخانه‌های جسد، یخ در بهشت ساز، شربت سرد کن، شیر سرد کن‌ها اشاره کرد. هر کدام از این دستگاه‌ها مزایا و کاربرد های مخصوص خود را دارند. در اینجا شما را با انواع تجهیزات برودتی و موارد استفاده هر یک آشنا خواهیم کرد.

انواع تجهیزات برودتی و موارد استفاده از آنها

تجهیزات برودتی در طیف وسیعی از مشاغل مورد استفاده قرار می‌گیرند که هر کدام از آنها محاسن خاص خود را دارند و برای مشاغل مخصوصی بکار می روند. با ما همراه باشید تا نگاه کوتاه به این دستگاه‌ها و کاربردهای آنها بپردازیم.

یخسازها

یخساز به دستگاه‌هایی اطلاق می‌گردد که توانایی تولید یخ در انواع مدل‌های حبه‌ای، قالبی، پودری و پولکی را دارند.

یخسازهای حبه‌ای، یخ‌هایی مکعبی شکل با سایز کوچک تولید می‌کنند. از این یخ‌ها برای خنک کردن مایعات و نوشیدنی‌ها در منزل، رستوران، هتل، کافی شاپ و مکان‌های تفریحی می‌توان استفاده کرد. در مخزن این یخ سازها علاوه بر آب می‌توان، نوشیدنی‌های میوه‌ای طعم دار نیز قرار داد تا حبه‌های یخی میوه‌ای از آن به دست آید.

یخسازهای صنعتی یا قالبی نیز یخ‌هایی در قالب‌های بزرگ به اندازه یک متر و وزن 25 کیلو گرم تولید م‌کنند. این یخ‌ها بیشتر مصرف صنعتی دارند و در بسیاری از صنایع همچون لنج‌های ماهیگیری، صنایع بتن، صنایع بسته بندی فراورده‌های گوشتی و … مورد استفاده قرار می‌گیرند.

یخسازهای پودری نیز یخ پودری تهیه می‌کنند. این یخ‌های پودری به سرعت باعث خنک شدن مواد غذایی می‌شوند. لذا از آنها بیشتر در خنک کردن گوشت دام، گوشت ماهی و میگو استفاده می‌شود. البته در مکان‌هایی همچون رستوران‌ها و هتل‌ها نیز از این دستگاه‌ها برای خنک کردن سریع نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود.

یخساز پولکی نیز یخ‌های بلوری به شکل ورق کوچک و بسیار نازک ایجاد می‌کند. یخ‌های پولکی نسبت به یخ‌های حبه‌ای سرعت بیشتری در جذب گرما دارد. لذا از این یخ‌ها نیز در خنک سازی سریع مواد خوراکی گوشتی و نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود.

آبسردکن ها

آبسردکن‌ها نیز با خنک کردن آب، نوشیدنی بسیار گوارایی از آب ایجاد می‌کنند. این دستگاه‌ها در مکان‌های عمومی همچون مساجد، معابر پیاده، سالن‌های ورزشی، محیط های صنعتی و … بکار گرفته می‌شوند.

آبسرد کن یخچالدار و چند منظوره ای

این دستگاه‌ها علاوه بر تولید آب خنک، آب ولرم و داغ 90 درجه نیز تولید می‌کنند. در حقیقت از آب داغ آن می‌توان چای و نسکافه و انواع نوشیدنی‌های داغ ایجاد کرد. آبسرد کن‌های فانتزی و چند منظوره‌ای دارای یک محفظه یخچالی کوچک نیز می‌باشند. در این کابین کوچک، می‌توان انواع نوشیدنی‌ها و خوراکی‌ها را خنک نگه داشت. از مصرف کنندگان این نوع دستگاه‌ها می‌توان به محیط های کاری بزرگ و کوچک، سازمان2ها و ادارات ، منازل، کافی شاپ‌ها، غذاخوری‌ها و … اشاره کرد.

یخ در بهشت ساز

این دستگاه‌ها برای تولید یخ در بهشت با طعم‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله مهمترین مصرف کنندگان دستگاه‌های یخ در بهشت ساز می‌توان‌ رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها، هتل‌ها و منازل را نام برد.

شربت سرد کن

شربت سردکن‌ها نیز برای خنک کردن انواع شربت‌ها در مکان‌های پذیرایی همچون فست فود ها، کافی شاپ‌ها، رستوران‌ها و هتل‌ها بکار گرفته می‌شوند.

شیر سرد کن

شیر سرد کن‌ها دستگاه‌هایی می ‌باشند که مدت زمان تازه ماندن شیر خام را افزایش می‌دهند. این دستگاه‌ها با سرد کن سریع و چرخاندن آرام آن در مخزن خود از فاسد شدن شیر خام تا 48 ساعت جلوگیری می‌کنند. شیر سرد کن‌ها در دامداری‌ها، کارخانجات تولید بستنی و کیک، فروشگاه‌های لبنی و سوپرمارکت‌ها بسیار مفید واقع می‌گردند.

سرخانه جسد

این دستگاه‌ها برای نگه داری جسد در بیمارستان‌ها، آرامستان‌ها، مطب‌های پزشکی، پزشک قانونی، مساجد، غسالخانه و … بسیار مناسب می‌باشند. سردخانه میت در دو نوع زیر صفر و بالای صفر و در ظرفیت‌های مختلفی تولید می‌شوند. به دلیل فرایند های شیمیایی و تجزیه شدن سریع جسد بعد از مرگ، بوی بسیار ناخوشایندی از آن منتشر می‌شود. لذا سردخانه‌های جسد برای نگه داری کوتاه مدت میت قبل از دفن بسیار موثر می‌باشند.

تجهیزات برودتی شرکت اندیشه سبز

یکی از بزرگترین و معتبرترین سازندگان تجهیزات سرمایشی داخلی در کشور گروه اندیشه سبز می‌باشد. کمپانی اندیشه سبز با 26 سال تجربه ارزنده در حوزه ساخت تجهیزات صنعتی، دستگاه‌های برودتی بسیار ایده الی را به بازار ارائه می‌دهد. تجهیزات برودتی اندیشه سبز شامل انواع یخساز ها، کارخانه یخساز، آبسرد کن، یخ در بهشت ساز، شربت سرد کن، شیر سرد کن و سردخانه جسد می‌باشد. اندیشه سبز در ساخت محصولات خود همیشه سعی کرده است خود را با آخرین دستاوردهای روز دنیا همگام سازد. در حقیقت رویکرد این کمپانی، ساخت دستگاه‌ها بر مبنای استانداردها و دانش بنیان می‌باشد تا برای کاربر نهایت کیفیت و راندمان را به ارمغان آورد. تجهیزات برودتی ساخت اندیشه سبز توسط این کمپانی از 12 ماه ضمانت بی قید و شرط و 10 سال خدمات پس از فروش برخوردار می‌باشند.

منبع : فروشگاه کولد میکر

وب سایت: https://cold-maker.ir

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
توجه این مطلب یک رپورتاژ آگهی است

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar