آی گپ اجازه فعالیت به کانال‌های جعلی نمی‌دهد

آی گپ در راستای توسعه کانال های فعال در این پیام رسان، امکان رسمی کردن کانال ها(درج تیک آبی در کنار نام کانال) را فراهم کرده است.

یکی از اهداف اصلی پیام‌رسان بومی آی گپ توسعه مستمر و دسترسی راحت کاربران به اطلاعات مورد نیازشان است که در همین زمینه امکان رسمی کردن کانال‌ها(درج تیک آبی در کنار نام کانال) فراهم شده است.

بدین ترتیب مدیران کانال‌های خبری و تجاری می‌توانند از طریق ارائه اطلاعات مورد نیاز به روابط عمومی پیام رسان آی گپ درخواست رسمی شدن کانال خود را ارائه کنند و اجازه فعالیت کانال‌های جعلی با نام مشابه را ندهند.

یک راه ساده تر برای رسمی کردن کانال این است که به وبلاگ آی گپ مراجعه و با مطالعه شرایط احراز و ثبت مشخصات شخصی، ایمیل و شناسه کاربری، کانال رسمی خود را ثبت کنید. این امکان در حال حاضر برای همه کانال‌ها و با‌ت‌های آی گپ فراهم شده است.

تیک آبی (تایید رسمی) فقط به کانال‌ها و بات‌ها (با شناسه منحصر بفرد) اعطا خواهد شد. لذا شماره تلفن و یا شناسه کاربری که به عنوان مخاطب تعریف شده است قابلیت دریافت تیک آبی را نخواهند داشت. هم چنین تا چند روز آینده شرایط حذف کانال های جعلی و بازگرداندن آن به صاحبان اصلی کانال ها انجام خواهد شد.

از سال 2009 اکثر شبکه های اجتماعی مانند توییتر، اینستاگرام، پینترست و فیسبوک به مرور این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده اند تا جلوی سواستفاده افراد سودجو را بگیرند.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar