با این 16 کلید میانبر سرعت کار خود را در ویندوز 10 بیش‌تر کنید

در ویندوز 10 میانبرهای داخلی زیادی وجود دارد که به افزایش سرعت عمل شما کمک می‌کنند. استفاده از این مبانبرها می‌تواند برایتان یسیار مفید باشد. اما درست مانند بسیاری از میانبرها و ترفندهای موجود در ویندوز، این میانبرها یا نادیده گرفته می‌شوند یا هرگز مورد استفاده قرار نمی‌گیرند؛ چون بیشتر کاربران حتی نمی‌دانند که چنین میانبرهایی وجود دارند! به همین خاطر و برای آشنایی بهتر شما با این میانبرها می‌خواهیم به 16 مورد از بهترین کلیدهای میانبر ویندوز اشاره کنیم که از ماوس و صفحه کلید استفاده می‌کنند تا سرعت کار شما را در ویندوز افزایش دهند. با دیجی رو همراه باشید.

1. کلید F2میانبرهای سریع در ویندوز

بسیاری از کاربران برای تغییر نام یک یا چندین فایل، از منوی کلیک راست و سپس انتخاب گزینه “Rename” اقدام می‌کنند. اما یک روش ساده‌تر هم برای انجام این کار وجود دارد. برای تغییر نام فایل، کافیست آن را انتخاب کرده، کلید F2 را فشار داده و نام دلخواه خود را وارد کنید.

2. کلید Ctrl وکشیدن فایل‌ها و فولدرهامیانبرهای سریع در ویندوز

اگر می‌خواهید خیلی سریع فایل‌های یک فولدر را در فولدری دیگر کپی کنید کافی است دکمه Ctrl را فشار داده و نگه دارید و سپس با استفاده از ماوس، فایل‌ها را از منبع به مقصد بکشید. با این کار، فایل‌ها و فولدرها از یک جا به جای دیگر کپی می‌شوند.

3. کلید Shift و کشیدن فایل‌ها و فولدرهامیانبرهای سریع در ویندوز

برای انتقال فایل‌ها و فولدرها از یک قسمت به قسمتی دیگر، در واقع لازم نیست از دو میانبر جداگانه استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که دکمه Shift را نگه داشته و فایل‌ها یا فولدرها را از مبدا به مقصد بکشید. به این طریق، فایل‌ها از یک قسمت به قسمتی دیگر منتقل می‌شوند.

4. کلید ALT و کشیدن فایل‌ها و فولدرهامیانبرهای سریع در ویندوز

بیشتر افراد از منوی راست کلیک برای ایجاد میانبر برای یک فایل یا پوشه استفاده می‌کنند. اما راه سریع دیگر برای ایجاد میانبر، نگهداشتن کلیدALT حین کشیدن و رها کردن فایل یا پوشه است.

5. کلیدهای ALT و Spaceمیانبرهای سریع در ویندوز

اگرچه همه کاربران از منوی سیستم استفاده نمی‌کنند اما این منو برای کوچک کردن، بزرگ کردن و بازیابی پنجره در ویندوز بسیار مفید و کاربردی است. برای دسترسی سریع به منوی سیستم، کافی است دو کلید میانبر Alt و Spacebar را بزنید.

6. کلید Shift و کلیک روی برنامه در نوار وظیفهمیانبرهای سریع در ویندوز

آیا تاکنون فکر کرده‌اید که چگونه چندین نسخه از یک برنامه را باز کنید؟ کافی است که کلید Shift را نگه دارید و سپس بر روی آیکون برنامه در نوار وظیفه کلیک کنید. با این کار، پنجره دیگری از همان برنامه باز می‌شود. توجه داشته باشید که این میانبر تنها در صورتی کار می‌کند که برنامه‌ از باز کردن بیش از یک پنجره پشتیبانی کند.

7. کلیدهای CTRL و کلیک روی برنامه در نوار وظیفه

اگر با استفاده از کلید میانبر قبلی، چند پنجره از یک برنامه را باز کرده‌ باشید، ممکن است جابجایی و حرکت بین پنجره‌ها برایتان سخت باشد. اما با نگه داشتن دکمه Ctrl و کلیک روی آیکون برنامه در نوار وظیفه، می‌توانید چندین پنجره مختلف از یک برنامه را مدیریت کنید.

8. کلیدهای Shift و راست کلیکمیانبرهای سریع در ویندوز

علاوه بر منوی راست کلیک معمولی در ویندوز اکسپلورر، می‌توانید منوی زمینه پیشرفته‌تری را با چند گزینه‌ پنهان دیگر باز کنید. برای انجام این کار، کافی است کلید Shift را نگه دارید و کلیک راست کنید.

9. کلیدهای میانبر Ctrl ،Shift و کلیک راست روی نوار وظیفهمیانبرهای سریع در ویندوز

اگر اینترنت اکسپلورر هنگ می‌کند بهترین کار ریستارت کردن اکسپلورر است. برای این کار، کلید Ctrl و  Shift را با هم فشار دهید و روی نوار وظیفه کلیک راست کرده و سپس گزینه Exit Explorer را انتخاب کنید. البته اگر از ویندوز 8 و 10 استفاده می‌کنید می‌توانید اکسپلورر را از نوار مدیریت وظیفه ریستارت کنید.

10. کلیدهای میانبر CTRL و F5

اگر می‌خواهید یک صفحه وب را همزمان با حذف حافظه نهان، ریفرش کنید، از کلیدهای میانبر F5 و Ctrl استفاده کنید. هنگامی که از این میانبر استفاده می‌کنید مرورگر، حافظه نهان این صفحه وب را پاک می‌کند و یک نسخه جدید از سرور درخواست می‌کند.

11. Alt و دوبار کلیک یا ALT و Enterمیانبرهای سریع در ویندوز

وقتی که روی یک فایل یا فولدر، کلید ALT را زده و دوبار کلیک کنید، خیلی سریع پنجره Properties باز می‌شود. این میانبر برای دسترسی به مشخصات فولدر و فایل از جمله اندازه، مجوزهای دسترسی و… مفید است.

12. کلیدهای میانبر CTRL و دوبار کلیک یا CTRL و Enter

اگر می‌خواهید یک فولدر را در یک پنجره جدید در ویندوز اکسپلورر باز کنید می‌توانید از میانبر Ctrl و دوبار کلیک استفاده کنید یا یک فایل را انتخاب کرده و کلیدهای میانبر Ctrl و Enter را بزنید.

13. کلید Shift و کلیک روی دکمه Close

اگر با استفاده از میانبر Ctrl و دوبار کلیک، چند پوشه را باز کرده‌اید بستن همه آن پنجره‌ها به صورت دستی چندان کارآمد نیست. در این گونه مواقع، کلید Shift را نگه دارید و روی دکمه Close کلیک کنید. با استفاده از این مبانبر، پنجره اصلی به همراه پنجره‌های دیگر آن بسته می‌شود.

14. کلید Win و T

با استفاده از دو کلید Win و T می‌توانید به سرعت در تمام آیکون‌های موجود در نوار وظیفه خود بچرخید. اگر تاکنون فقط از ماوس فقط برای باز کردن برنامه‌ها از نوار وظیفه استفاده می‌کردید، پیشنهاد می‌کنیم این میانبر را هم امتحان کنید.

15. کلید میانبر Win و Home

اگر کل صفحه دسکتاپ شما به علت باز کردن تعداد زیادی پنجره‌ اشغال شده است کلید میانبر Win و Home را فشار دهید تا صفحه‌ی تمام برنامه‌ها به جز برنامه مورد نظر کوچک شوند.

16. کلیدهای جهت به همراه Ctrl و Shift

در حین ویرایش یک متن یا نوشتن چیزی، ممکن است به هر دلیلی بخواهید یک سری متن را انتخاب کنید. معمولاً بیشتر ما برای انجام این کار از کلیدهای Shift و کلیدهای جهت استفاده می‌کنیم. اما برای اینکه سریعتر این کار را انجام دهید، می‌توانید از کلیدهای میانبر Ctrl و Shift هم کمک بگیرید. با این کلیدها می‌توان به جای حروف، کلمات و پاراگراف‌ها را به صورت یکجا انتخاب کرد.

منبع listverse
مطالب پیشنهادی
guest
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها