بلیط هواپیما فلای تودی

10 افزونه برتر کروم برای مدیریت و ساماندهی تب‌های مرورگر

گوگل کروم با اختلاف بهترین مرورگر بازار است و با این‌که ما طیف گسترده‌ای از مرورگرها را در بازار شاهد هستیم، شانس این‌که شما این مقاله را از مرورگر کروم بخوانید بسیار بالا است. دلایل انتخاب گوگل کروم متعدد است و از آن جمله می‌توان به قدرتمند بودن و راحتی استفاده از آن اشاره کرد. بسیاری از ما در حین کار با گوگل کروم چندین برگه (tab) باز می‌کنیم، همچنین از آنجا که کروم نرم افزار سنگین‌تری نسبت به رقبا است، صفحه‌های باز زیاد می‌توانند باعث کندی سیستم شما شوند؛ خصوصاً اگر سیستم شما کمتر از 8 گیگابایت رم داشته باشد. این مشکل بزرگی است که هر کاربر کروم با آن دست و پنجه نرم می‌کند، با این حال، اگر به این امر آگاه باشید، می‌توانید به راحتی با استفاده از یک برنامه افزودنی با این مشکل مقابله کنید. این افزونه‎ها نه تنها باعث می‌شوند شما تجربه بهتری از جستجو داشته باشید بلکه حافظه رم سیستم شما را آزادتر می‌‌کنند. بنابراین، اگر تعداد زیاد صفحات مورد نیازتان مشکلی پیش روی شما قرار داد، در این مقاله 10 عدد از بهترین افزونه‌های کروم را به شما معرفی می‌کنیم تا با اینگونه مشکلات مقابله کنید.

افزونه Toomanytabs

10 افزونه برتر کروم برای مدیریت و ساماندهی تب‌های مرورگر

TooManyTabs کار کردن بین چندین برگه در کروم را به یک امر ساده تبدیل می‌کند. وقتی از طریق نماد نوار ابزار خود به آن دسترسی پیدا کنید، TooManyTabs پیش نمایش همه‌ی برگه‌های باز را نشان می‌دهد و تنها کاری که باید برای رفتن به یک برگه انجام دهید، این است که بر روی پیش نمایش آن کلیک کنید. همچنین یک نوار جستجو وجود دارد که می توانید از آن‌ برای یافتن سریع برگه‌ها از طریق عناوین آن‌ها استفاده کنید. نکته جالب اینجاست که TooManyTabs می‌تواند بطور خودکار از برگه‌های فعال در حساب Google Drive شما نسخه پشتیبان (backup) بگیرد. علاوه بر آن، برگه‌هایی که از آن‌ها استفاده نمی‌شوند، می‌توانند از طریق ستون جداگانه سازماندهی شده و به حالت تعلیق درآیند تا حافظه را آزاد کنند.

لینک دانلود

افزونه‌ The Great Suspender10 افزونه برتر کروم برای مدیریت و ساماندهی تب‌های مرورگر

هنگامی که نوبت به تعلیق یا بستن برگه‌های کروم می رسد، مطمئناً The Great Suspender بهترین موردی است که می‌توانید پیدا کنید. این افزونه‌ی منبع باز(open source) به شما امکان می‌دهد تا مدت زمانی (20 ثانیه – 3 روز) را مشخص کنید که پس از آن برگه‌ها به طور خودکار تعلیق و بسته شوند، در نتیجه حافظه گرفته شده توسط آن‌ها آزاد می‌شود. علاوه بر این، افزونه‌ی ذکر شده تنظیمات متنوعی را دارا است. امکان دیگری که این افزونه فراهم کرده است تهیه لیست سفید می‌باشد، بدین معنی که آدرس های موجود در لیست سفید هرگز به حالت تعلیق در نخواهند آمد.

لینک دانلود

افزونه‌ Tabli

10 افزونه برتر کروم برای مدیریت و ساماندهی تب‌های مرورگر

Tabli با ظرافت خاصی طراحی شده و کار کردن با آن بسیار آسان است. این افزونه نه تنها می‌تواند چندین برگه‌ی کروم را مدیریت کند، بلکه صفحه‌های انتخاب شده را در چندین پنجره کروم نیز کنترل می‌کند. با کلیک بر روی نماد نوار ابزار خود، Tabli لیستی از تمام برگه‌های باز را نشان می‌دهد و به سادگی می‌توانید بر روی صفحه‌ی انتخابی موجود در لیست کلیک کنید تا به آن بروید. همچنین این افزونه می‌تواند برگه‌ها در یک پنجره کروم برای بارگذاری مجدد ذخیره کند.

لینک دانلود

افزونه Tab Manager Plus

10 افزونه برتر کروم برای مدیریت و ساماندهی تب‌های مرورگر

Tab Manager Plus یک افزونه‌ی آسان برای استفاده از کروم است که به کاربران امکان می‌دهد به راحتی، زبانه‌های مورد نظر خود را پیدا کنند، ببندند، دوباره مرتب کنند و تغییر دهند. افزونه‌ی ذکر شده تعداد زبانه‌های باز را نشان می‌دهد. این ویژگی بسیار مفید است زیرا توجه کاربر را جلب کرده و در صورت عدم نیاز، وی می‌تواند آن‌ها را ببندد. پس از کلیک بر روی افزونه، تمام برگه‌های باز شده توسط کروم را می‌توان مشاهده کرد. شما می‌توانید بر روی آیکون برگه کلیک کنید تا آن را باز کرده یا آن را بکشید تا دوباره تنظیم شود. همچنین یک نوار جستجو در پایین وجود دارد که به شما امکان جستجو برای برگه‌های خاص را می‌دهد. این افزونه در بین کاربران بسیار محبوب است.

لینک دانلود

افزونه‌ Cluster

10 افزونه برتر کروم برای مدیریت و ساماندهی تب‌های مرورگر

Cluster  یک افزونه‌ی نسبتاً جدید است و به لطف مجموعه‌ی عالی از ویژگی‌های آن، در حال حاضر محبوبیت خوبی بین کاربران پیدا کرده است. هنگامی که روی نماد Cluster کلیک می‌کنید، یک برگه جدید باز می‌شود که نمای سازمان یافته ای از همه برگه‌های شما را نشان می‌دهد. از این قسمت شما می‌توانید در صورت تمایل به راحتی هر برگه را از یک پنجره به دیگری بکشید یا برگه‌ها را ببندید. همچنین حضور نوار جستجو به شما امکان جستجوی برگه‌های خاص را می‌دهد. علاوه بر آن، Cluster تعداد بی‌شماری از ویژگی‌های دیگر مانند سیستم تعلیق برگه، خروجی گرفتن تحت JSON / CSV برای برگه‌های باز، ذخیره برگه‌های انتخاب شده، مدیریت برگه‌ها توسط دامنه و موارد دیگر را ارائه می‌دهد.

لینک دانلود

افزونه‌ Toby

10 افزونه برتر کروم برای مدیریت و ساماندهی تب‌های مرورگر

Tobi با مدیریت برگه‌ها در مرورگر کروم، گزینه‌‌ی جدیدی را برای کروم به ارمغان می آورد. این افزونه نه تنها به شما امکان دسترسی به تمام صفحه‌های باز را می‌دهد، بلکه حتی به شما امکان می‌دهد خوشه ای (Cluster) از برگه‌هایی که بیشتر مورد استفاده اند ایجاد کنید تا بتوانید تنها با یک کلیک همه‌ی آن‌ها را باز کنید. Tobi برای افرادی که با مجموعه ای از پیش تعریف شده از آدرس‌ها کار می کنند بسیار عالی است. به عنوان مثال، شخصی که فقط با چهار وبسایت در منزل و چهار وبسایت در محل کار سر و کار دارد می‌تواند با یک کلیک به فرآیند کاری خود سرعت ببخشد، بدین شکل که با این افزونه می تواند مجموعه‌های مختلفی را برای کار و خانه ایجاد کند و به وبسایت‌های خاصی با یک کلیک دسترسی پیدا کند. به همین ترتیب، می تواند مجموعه‌هایی را برای سناریوهای مختلف کاری از جمله تحقیق در مورد مقاله یا کتاب، انجام امور مالی خود و موارد دیگر ایجاد کند.

لینک دانلود

افزونه‌ Fruumo

10 افزونه برتر کروم برای مدیریت و ساماندهی تب‌های مرورگر

اگر به دنبال یک افزونه‌ی ساده هستید که بسیار سبک باشد و به درستی کار کند، Fruumo متناسب با نیازهای شما خواهد بود. این افزونه ضمن سبک بودن، با کلیک بر روی آیکون مشخص فوراً راه اندازی می‌شود. درست مانند برخی برنامه‌های افزودنی دیگر در این لیست، Fruumo تعداد صفحه‌های باز را به شما نشان می‌دهد و ویژگی جستجو در این افزونه به طور چشمگیری سریع است.

لینک دانلود

افزونه Session Buddy

10 افزونه برتر کروم برای مدیریت و ساماندهی تب‌های مرورگر

یکی از قدرتمندترین افزونه‌های موجود در کروم Session Buddy است. این افزونه به طور دائم صفحات باز شما را کنترل می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که با یک کلیک آن‌ها را ذخیره و یا بازیابی کنید. اطلاعات جستجو می‌توانند در قالب های مختلفی مانندJSON ، HTML و CSV ذخیره شوند. گزینه‌های گسترده ای برای افزایش سرعت کار شما توسط این افزونه فراهم شده است و شما می‌توانید همه چیز را از نام جستجو گرفته تا حداکثر تعداد جستجو‌هایی که می‌توانید ذخیره کنید، پیکربندی کنید. همچنین مواردی مانند توانایی پنهان کردن / کپی کردن برگه‌ها و میانبرهای صفحه کلید نیز در این افزونه وجود دارد.

لینک دانلود

افزونه‌ One Tab

10 افزونه برتر کروم برای مدیریت و ساماندهی تب‌های مرورگر

مهم نیست که چند صفحه را در کروم باز کرده اید، One Tab  تمام آن‌ها را به شما یک جا نشان می‌دهد. در واقع، با تبدیل همه برگه‌های گوگل کروم به یک لیست، این افزونه سهولت مدیریت صفحه‌ها را فراهم می آورد. از این رو، OneTab به سرعت حافظه گرفته شده توسط صفحه‌ها را آزاد می‌کند. با این افزونه، چندین برگه می‌توانند به صورت گروهی ذخیره و یا بازیابی شوند، همچنین کاربر می‌تواند گزینه هایی را برای حذف برگه‌های خاص (به عنوان مثال تکراری) از OneTab مشخص کند.

لینک دانلود

افزونه‌ Tab Outliner

10 افزونه برتر کروم برای مدیریت و ساماندهی تب‌های مرورگر

این افزونه مانند سایر افزونه‌ها نیست و برای استفاده از آن کمی به یادگیری احتیاج خواهید داشت. اما به محض یادگیری نحوه‎‌ی استفاده از آن، اوضاع کمی آسانتر می‌شود. Tab Outliner تمام برگه‌های فعال را در یک ساختار درخت مانند نشان می‌دهد. علاوه بر آن، شما می توانید یادداشت‌های کوتاه نیز ایجاد کنید، بنابراین مدیریت برگه آسان‌تر می‌شود. در صورت تمایل، شما می‌توانید برای برخورداری از ویژگی‌های بیشتر مانند میانبرهای صفحه کلید، تهیه نسخه پشتیبان خودکار از اطلاعات برگه‌ها و غیره از این افزونه استفاده کنید.

لینک دانلود

منبع beebom
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها