پروفایل کاربری مرورگر چیست؟ 6 پروفایلی که لازم است داشته باشید

همانند بسیاری از افراد شما نیز حتماً از لپ تاپ و تلفن‌همراه خود استفاده‌های گوناگونی در خانه، محل کار یا فضاهای عمومی دارید. هر چه قدر از دستگاه‌های خود برای طیف متنوع تری از کارها استفاده کنید، نیاز بیشتری به ذخیره آدرس‌های وب و همچنین نصب افزونه‌های مختلف دارید. دسته بندی تمام این موارد می‌تواند سرعت کارهای شما را کم کند یا حتی باعث سردرگمی شما شود. در این مقاله قصد داریم پروفایل کاربری مرورگر را به شما معرفی کنیم که کمک شایانی به شما در این زمینه می‌کند.

پروفایل کاربری مرورگر چیست؟

پروفایل‌های مرورگر، بخش‌های جداگانه‌ای برای کاربران متعدد در یک رایانه هستند. این پروفایل‌ها تمامی موارد اعم از سابقه جستجوی شما، پسوردها، افزونه‌ها و غیره را ذخیره می‌کنند و اگر لازم بود که سیستم‌تان را با شخص دیگری به اشتراک بگذارید می‌توان برای هر شخص یک پروفایل مجزا در نظر بگیرید تا دیگر نگران اطلاعات و سوابق فعالیت‌های خود هنگام به اشتراک گذاری نباشید.

اما حتی اگر الزاما شخصی نباشد که بخواهید سیستم خود را با او به اشتراک بگذارید، دلایل متعددی وجود دارد که برای خودتان چندیدن پروفایل مجزا داشته باشید.

پروفایل کاربری مرورگر چیست

شما وظایف گوناگونی در زندگی دارید که هر کدام از آن‌ها نیز به اطلاعات مختلفی نیاز دارد. در زمینه مسائل کاری ممکن است نیاز به افزونه‌هایی برای کارکرد بهتر و مدیریت باشید و احتمالا به افزونه‌ها و سایت‌هایی ذخیره‌ شده دیگر مانند حالت عادی گشت زدن در اینترنت ندارید، پس چرا آن موارد را نیز بارگذاری کنید؟

به جای اینکه طیف وسیعی از افزونه‌ها، پسوردها و اطلاعات دیگر را به طور جامع در کنار هم داشته باشید که هر زمانی که مرورگر خود را باز می‌کنید بارگذاری می‌شوند، شما می‌توانید با ایجاد پروفایل‌های مختلف هر زمان به آن‌ها نیاز داشتید، آن‌ها را بارگذاری کنید. محتوای چند رسانه‌ای دلیل دیگری برای داشتن چند پروفایل است. اگر حساب‌های کاربری مختلف و متنوعی در این زمینه دارید، می‌توانید تنظیم کنید که هر پروفایل شما به حسابی خاص متصل شود، بدین شکل در زمان لازم برای وصل شدن به تمامی حساب‌ها صرفه جوبی خواهید کرد.

در مرورگر جدید مایکروسافت اج شما می‌توانید چیزی تحت عنوان Collections بسازید. Collection را می‌توان به یک دفترچه دیجیتالی تشبیه کرد که اگر این Collectionها را به وسیله پروفایل‌ها مجزا کنید، دسترسی و استفاده و حفظ آن‌ها راحت‌تر خواهد بود.

در مرورگر خود به چه پروفایل‌هایی نیاز داریم؟

در اینجا چند نمونه برای ساخت پروفایل‌های کاربری گوناگون ارائه می‌کنیم که می‌ توانید از آن‌ها کمک بگیرید.

پروفایل کاری

اگر شما در خانه و به وسیله سیستم‌تان کار می‌کنید که البته بسیاری از ما در این زمان که اردیبهشت 1399 است به دلیل شیوع ویروس کرونا از منازل کارها را پیش می‌بریم، شاید خواهان این باشید که اطلاعات و داده‌های کاری‌تان را از بقیه موارد جدا کنید. شما می‌توانید با ایجاد یک پروفایل کاری، نرم‌افزارها و صفحات ذخیره شده غیر لازم را کنار بگذارید.

پروفایل سرگرمی

اگر شما نیز بازی و سرگرمی‌های مختلفی دارید که در طول اوقات فراغت به آن می‌پردازید و در انجمن‌های مختلف بازی‌ها عضو هستید یا صفحات مختلفی در این زمینه ذخیره کرده‌اید، می‌توانید با ساخت یک پروفایل جداگانه تمام آن موارد را کنار هم دیگر بگذارید تا در صورت نیاز به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید. پروفایل سرگرمی می‌تواند بهترین مکانی باشد که اکانت پینترست مخصوص بازی خود را نیز در آن‌جا قرار بدهید.

6 نوع پروفایل کاربری مروگرر لازم برای شما

پروفایل وب‌سایت شما

اگر شما وبسایتی دارید یا اینکه مدیریت یک وبسایت در دستان شماست بهتر است پروفایل جداگانه‌ای بسازید تا هر آنچه که لازمه مدیریت وبسایت دارید را در آنجا قرار دهید. در زمینه طراحی سایت و مدیریت آن بی شک شما به بسیاری از افزونه‌ها و صفحات ذخیره شده در زمان کارهای دیگر نیاز ندارید و لازم که فضای مرورگر شما را اشغال کنند.

پروفایل سفر

اگر تنها گاهی اوقات به مسافرت می‌روید، یک پروفایل سفر می‌تواند به دو شکل برای شما مفید باشد. شما می‌توانید هر آنچه که در این زمینه دارید مانند صفحات ذخیره شده را در یک پروفایل مجزا ذخیره کنید.

6 نوع پروفایل کاربری مروگرر لازم برای شما

همچنین یک پروفایل مجزا می‌تواند باعث صرفه جویی در زمینه هزینه نیز شود. برای مثال اگر شما به صورت آنلاین بلیط هواپیما تهیه می‌کنید، برخی از این وبسایت‌ها با استفاده از کوکی‌ها شما را شناسایی می‌کنند و در زمان‌های مختلف پیشنهادات مختلفی با قیمت مناسب و تخفیف‌های مختلف به شما ارائه می‌کنند.

پروفایل حساب بانکی و خرید

اگر از یک پروفایل استفادع کنید، موارد حساب بانکی و دیگر اطلاعات حساس شما در خطر قرار دادند زیرا بسیاری از افزونه‌های خرابکار و حتی کوکی‌ها قادر شناسایی این دسته از اطلاعات هستند و می‌توانند این اطلاعات را برای مقاصد سو استفاده به دست دزدان اینترنتی برسانند. شما می‌توانید با ایجاد یک پروفایل بانکی مخصوص و رمزگذاری شده تنها در صورت لزوم به آن مراجعه کرده و کار خود را انجام دهید.

6 نوع پروفایل کاربری مروگرر لازم برای شما

پروفایل شخصی

آخرین موردی که در این دسته بندی می‌توانید داشته باشید یک پروفایل شخصی است و می‌توانید از آن برای هر کاری به غیر از موارد ذکر شده بالا استفاده کنید. ممکن است بخواهید پروفایل‌های شبکه‌های اجتماعی خود را در این دسته قرار دهید. اگر خواهان یک مرورگر با ظاهری مرتب‌تر هستید یا می‌خواهید مرورگرتان در هنگام استفاده حافظه رم کمتری مصرف کند، می‌توانید با ایجاد پروفایل‌های مختلف به مقصود خود دست یابید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع maketecheasier
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها