آیفون 8 از قابلیت شارژ وایرلس بهره می‌برد؟

اپل ایفون 8

اگرچه مدت زمان زیادی از عرضه آیفون 7 نمی‌گذرد اما شایعات پیرامون آیفون سال آینده روز به روز افزایش میابد. سال آینده دهمین سالگرد تولید آیفون است و با رسیدن به چنین نقطه عطف بزرگی، انتظار می‌رود آیفون بزرگترین و مهمترین تغییرات خود را در آیفون سال آینده اعمال کند.

پس از انتشار شایعاتی پیرامون بدون حاشیه بودن آیفون 8، حذف دکمه هوم و جاسازی اسکنر اثرانگشت در زیر صفحه نمایش اکنون شایعه جدیدی منتشر شده که به قابلیت شارژ وایرلس در آیفون 8 اشاره دارد که با تمام چیزهایی که تاکنون در این رابطه دیده‌ایم متفاوت است. در روش معمول شارژ وایرلس، لازم است که شما دیوایس خود را بر روی یک ایستگاه شارژ وایرلسی قرار دهید اما ظاهراً اپل قصد دارد فرآیند شارژ وایرلس را واقعاً به صورت بی سیم پیش ببرد. اپل ظاهراً به دنبال استفاده از برخی ماژول‌ها در آیفون 8 است که به یک فرستنده که به پریز برق وصل می‌شود، متصل می‌شوند. بنابراین به وسیله این تنظیمات، دیوایس قادر خواهد بود با فاصله 4.5 متری از فرستنده شارژ شود. اگر این روش در واقع بر روی آیفون 8 عملی شود، بهترین نوع شارژ بی سیمی است که تاکنون دیده‌ایم.

wireless-chargingدر ادامه این گزارش ادعا می‌کند، اپل برای طراحی این تکنولوژی جدید با کمپانی Energous  همکاری کرده است و با توجه به اینکه Energous اخیراً اعلام کرده بود که با یک تولید کننده درجه 1 در دنیای اسمارت فون ها در حال همکاری است می‌توان نتیجه گرفت احتمال وجود این تکنولوژی در آیفون سال آینده کاملاً ممکن است. علاوه بر این، یکی دیگر از شواهدی که می‌تواند تاییدی بر این ماجرا باشد این است که Dialog Semiconductor، کمپانی‌ای که 70 درصد سهام آن در اختیار اپل قرار دارد اخیراً 10 میلیون دلار بر روی Energous سرمایه گذاری کرده است.

با این حال، تا انتشار اخبار و شواهد بیشتر و دقیق‌تر نمی‌توان درباره قطعی بودن این تکنولوژی نظر داد و آن را تأیید کرد. اما اگر این ویژگی بر روی آیفون 8 مورد استفاده قرار گیرد یکی از مهمترین ویژگی‌های این دیوایس خواهد بود که می‌تواند روش شارژ شدن گوشی‌های هوشمند را به طور کلی دچار دگرگونی کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید