بالاخره SoundCloud و Spotify رفع فیلتر شدند؛ اسپاتیفای هنوز در آتش تحریم!

بالاخره SoundCloud و Spotify رفع فیلتر شدند؛ اسپاتیفای هنوز در آتش تحریم!

به نظر می رسد که بالاخره دو تا از محبوب‌ترین و قدیمی‌ترین سرویس‌های آنلاین در زمینه‌ی موسیقی و صدا یعنی SoundCloud و Spotify از سوی ایران رفع فیلتر شدند!

«اسپاتیفای» و «ساندکلاد» دو سرویس آنلاین در زمینه موسیقی هستند که مانند دیگر سرویس‌های خارجی همچون توییتر و فیسبوک سالهاست که فیلتر شده‌ بودند. شما در ساندکلاد به راحتی می‌توانید انواع پادکست و فایل صوتی را آپلود کرده و گوش کنید. روزانه میلیون‌ها فایل صوتی در این شبکه آپلود می‌شود و  شما از طریق اپلیکیشن و وب سایت این سرویس می توانید آنها را گوش دهید.

اسپاتیفای نیز که جزو قدیمی ترین سرویس‌های موسیقی به شمار می‌رود مدتهاست در ایران غیر قابل استفاده است. شما با Spotify می‌‌توانید به تمامی آهنگ‌ها و آرشیو موزیک‌های کلیه خواننده‌ها حتی هنرمندان ایرانی دسترسی پیدا کنید و با پرداخت مبلغی آنها را گوش دهید.

حال براساس گزارش کاربران و آزمایش‌های به عمل آمده، گویا هر دوی این سرویس‌ها قابل استفاده شده‌اند و فیلترینگی که روی آنها صورت گرفته بود به صورت کامل برداشته شده است. هنوز هیچ خبر رسمی‌ای از سوی منابع رسمی منتشر نشده و ممکن است این اتفاق به صورت موقتی باشد. اما با این حال امیدواریم که فیلترینگ SoundCloud و Spotify به صورت دائمی برداشته شده باشد.

اما لازم به ذکر است که شما هنور با آی‌پی ایران قادر نخواهید بود از سرویس Spotify استفاده کنید چرا که خدمات این کمپانی به دلیل تحریم ها به ایرانی‌ها ممنوع شده است! از همین رو اگر به وب سایت اسپاتیفای مراجعه کنید با جمله‌ی «Spotify is currently not available in your country» روبرو خواهید شد!

آیا دسترسی به این دو سرویس برای شما هم امکان پذیر شده است؟

 

نظر شما چیست؟ فیلترینگ یا تحریم، مشکل کدام است؟

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید