تجسمی از صنعت ساختمان‌سازی در 30 سال آینده

تجسمی از ساختمان‌ها در 30 سال آینده

یان پیرسون یکی از آینده‌ نگرهایی است که بیش از 85 درصد از پیش‌گویی‌های او به واقعیت پیوسته است. او به ما کمک می‌کند تا از آینده ساختمان‌سازی تصوراتی داشته باشیم و بدانیم دنیای ما در سال 2045 چگونه خواهد بود. در این سفر زمان با دیجی رو همراه شوید.

پیرسون این گزارش را با همکاری یک شرکت اجاره و ساختمان‌سازی تازه تاسیس به نام Hewden نوشته تا به این وسیله نشان دهد در 30 سال آینده صنعت ساختمان سازی چگونه خواهد بود.

با ترکیب شدن تکنولوژی‌هایی مانند روباتیک و هوش مصنوعی با ساختمان‌سازی، به آپارتمان‌هایی با هوش و کارکرد خودکار امور مختلف دست خواهیم یافت که می‌توانند ماندگاری بیشتری در شرایط سخت داشته باشند.

در این مقاله به هشت قسمت جالب این گزارش خواهیم پرداخت:

ساختمان‌هایی با هوش مصنوعی (به سیری ساختمانی سلام کنید!)

در این گزارش قیدشده که صاحبان خانه می‌توانند با خانه خود صحبت کنند و از آن درخواست‌هایی مانند تنظیم دمای سیستم تهویه مطبوع کنند.

ساختمان با هوش مصنوعی

ابر ساختمان‌هایی با گنجایش یک شهر کوچک

در آینده با افزایش قیمت زمین و ساختمان‌سازی روبرو خواهیم شد، بنابراین مهندسین برای قشر کم‌ درآمد و کارگران ابر ساختمان‌ها را می‌سازند تا با قیمت کمتری این افراد صاحب خانه شوند. همانند یک شهر کوچک این ساختمان‌ها دارای طبقات اختصاصی کار، مسکونی و اداری خواهد بود.

ابر ساختمان

صفحه‌نمایش‌های واقعیت مجازی به جای پنجره‌ها

در فیلم “بازگشت به آینده 2” خانه آینده مارتی یک صفحه‌نمایش داشت که او می‌توانست نمای آن را به دلخواه تغییر دهد. در این گزارش آمده است که ساختمان‌ها دیگر پنجره‌ای ندارند و بجای آن از نمایشگرهای واقعیت مجازی استفاده خواهند کرد.

واقعیت مجازی

“این یک راه سریع و ارزان برای ساخت ساختمان‌های آینده است” جمله‌ای است که در این گزارش برای دلیل انجام این کار مطرح شده است.

استفاده بیشتر از انرژی خورشید

نانو‌تکنولوژی به کمک نیروگاه‌های خورشیدی می‌آید تا انرژی مورد نیاز ساختمان ها را به صورت کامل پوشش دهد. همچنین ساختمان‌ها دارای این پوشش نانو خواهند شد تا با جذب انرژی خورشید و تبدیل آن به برق، نیاز ساختمان را برطرف سازد.

انرژی خورشیدی

گرمایش تابشی و نور شما را در ساختمان دنبال می‌کند

گرما و نور شما را دنبال خواهند کرد، بنابراین هنگامی که شما در خانه قدم می‌ زنید، در همه قسمت‌های آن دما و نور مطابق با خواسته خود خواهید داشت.

این گزارش به جزییات بیشتری از نحوه کارکرد این سیستم اشاره نکرده، اما می‌دانیم که در حال حاضر تحقیقاتی برای بهبود وضعیت نور ساختمان‌ها در حال اجرا است.

برای مثال شرکت Ario lamp، یک لامپ را بر اساس تحقیقات مشترک ناسا و دانشگاه هاروارد ساخته که نوری مشابه نور خورشید تولید می‌کند و می‌تواند تاثیر مثبتی بر سلامت افراد یک ساختمان بگذارد.

سیستم گرمایشی هوشمند

کارگران ساختمان‌سازی، اسکلت رباتیک بیرونی برای حمل تجهیزات سنگین می‌پوشند

در حال حاضر شرکت پاناسونیک یک اسکلت رباتیک قابل پوشیدن ساخته است که کار کارگران را برای حمل بارهای سنگین و حجیم راحت‌تر می‌کند.

وزارت دفاع آمریکا نیز بیش از دو سال است که در حال توسعه یک لباس همانند لباس شخصیت اصلی فیلم “مرد آهنی” است تا به این وسیله کارهای سربازان را آسان‌تر کند.

در این گزارش قید شده که کارگران ساختمانی دارای یک اسکلت رباتیک بیرونی برای همیشه خواهند بود.

اسکلت رباتیک

پوشش مشاغل و کارهای خطرناک توسط ربات‌ها

در این گزارش قید شده که ربات‌ها در کنار انسان در برخی پروژه‌ها شروع به کار خواهند کرد، اما این ربات‌ها بیشتر در فعالیت‌های پر ریسک حضور خواهند داشت.

ربات کارگر پرینت سه بعدی برای ساختمان‌سازی سریع‌تر

در آینده شاهد پرینترهای سه بعدی خواهیم بود که از بتن و مواد ساختمان‌سازی تغذیه می‌شوند تا سرعت ساخت و ساز را بهبود چشم‌گیری بدهند.

پرینتر سه بعدی