تصاویر منتسب به آیفون 7 پلاس در رنگ آبی تیره منتشر شد

تصاویر منتسب به آیفون 7 پلاس در رنگ آبی تیره منتشر شد

پیش از این شایعاتی پیرامون اضافه شدن رنگ جدید به آیفون 7 پلاس اپل منتشر شده بود و گزارش‌ها نشان می‌داد که این رنگ جدید جایگزین رنگ خاکستری می‌شود تا همچنان 4 رنگ برای انتخاب در دسترس کاربران باشد. در ابتدا زمزمه‌هایی مبنی بر وجود رنگ آبی تیره در آیفون آینده اپل به گوش می‌رسید، سپس تصاویری منتشر شد که آیفون جدید اپل را در چهار رنگ خاکستری، نقره‌ای، طلایی و رز گلد نشان می‌داد تا شایعات وجود رنگ جدید برای آیفون آینده اپل برای مدتی کم رنگ شود.

با این حال در طی هفته‌های گذشته مجدداً تصاویر جدیدی منتشر شد که این بار آیفون 7 را در رنگ سیاه نشان می‌داد و این تصاویر برخی را متقاعد کرد که رنگ سیاه ممکن است برای آیفون جدید اپل در نظر گرفته شده باشد.

2اما امروز تصاویر دیگری به بیرون درز کرد که یک آیفون 7 پلاس کامل را با رنگ آبی تیره به نمایش می‌گذارد. بر خلاف سایر تصاویر، این بار به طور کامل از گوشی عکس برداری شده و تمام زوایای گوشی از جمله خروجی بلندگوی دوگانه، عدم وجود جک 3.5 میلی متری هدفون و دوربین دوگانه عقب قابل مشاهده است.

10

از آنجاییکه می‌توان در تصاویر کارت‌های اعلانات جدید و تصاویر پس زمینه قابل تشخیص را مشاهده کرد، مشخصاً این گوشی از نسخه بتا iOS 10 استفاده می‌کند. (قابل ذکر است که اپل قصد دارد یک مجموعه تازه از تصاویر پس زمینه را همزمان با ارائه نسخه نهایی iOS جدید منتشر کند.) در ادامه می‌توان با توجه به تصاویر  گفت، آیفون جدید اپل شباهت زیادی به آیفون 6S و آیفون 6S پلاس دارد و فبلت سال 2016 اپل هم اندازه مدل 2015 خواهد بود.

اینکه این تصاویر تا چه حد معتبر هستند هنوز مشخص نیست اما تنها یک ماه به عرضه رسمی آیفون‌های جدید باقی مانده و می‌توان تصور کرد نمونه‌هایی از این گوشی در برخی نقاط موجود باشند. رنگ آبی تیره در این تصاویر بسیار زیبا و دلربا به نظر می‌رسد و از آنجاییکه سامسونگ نیز گلکسی نوت 7 خود را در رنگ آبی مرجانی معرفی کرد، می‌توان پیش‌بینی کرد پس از استفاده بیش از حد از رز گلد در طی سالیان اخیر، رنگ آبی به رنگ محبوب جدید در بین گوشی‌های هوشمند تبدیل خواهد شد.

12نکته جالبی که درباره این تصاویر وجود دارد، نبود 3 نقطه جهت اتصال هوشمند در پایین بدنه پشتی گوشی است، چیزی که تقریباً در تمام تصاویر فاش شده منتسب به آیفون 7 دیده بودیم که به وسیله آن آیفون 7 به تقلید از متصل کننده کیبورد در آیپد پرو، قادر خواهد بود به وسیله پورت مغناطیسی جدید اپل به لوازم جانبی خود متصل شود. بنابر این یا این ویژگی در آخرین لحظه از این گوشی حذف شده یا در زیر بدنه پوشیده شده و در تصویر قابل مشاهده نیست یا اینکه شک و شبهه‌ای درباره صحت تصاویر مورد نظر وجود دارد.

همچنین اگر بخواهیم تصاویر را از فاصله نزدیک بررسی کنیم، چندین ترک و علائم تولید بی کیفیت در کنار فلش، دکمه‌های تنظیم صدا و سوئیچ قطع صدا دیده می‌شود و لوگوی اپل در پشت بدنه گوشی نیز عمیق‌تر و زمخت‌تر از حالت معمول است. بنابر این، این احتمال که گوشی موجود در این تصاویر در واقع یک آیفون 6 پلاس سفارشی سازی شده باشد دور از ذهن نیست.

در ادامه می‌توانید سایر تصاویر این گوشی را مشاهده کنید، نظر شما چیست؟ آیا آبی تیره همان رنگ جدیدی است که اپل برای آیفون جدید خود در نظر گرفته است؟