سهم ۵۰ درصدی فبلت ها از بازار تلفن های هوشمند

بر اساس جدیدترین گزارش منتشر شده از سوی GfK، در سه ماهه اول سال ۲۰۱۵ بازار تلفن های هوشمند فروشی معادل حدود ۹۶ میلیارد دلار داشته است که در این بین میزان فروش تلفن هایی با صفحه بزرگ ۵ اینچی و بالاتر افزایش چشمگیری نشان می دهد.

فروش فبلت ها (تلفن های هوشمند با صفحه ۵ اینچ به بالا) در طول این دوره برابر ۱۶۶ میلیون دستگاه و یا به عبارتی ۴۷ درصد کل فروش بازار بوده است، که در مقایسه با ۳۲ درصد سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است.

در منطقه آمریکا سهم فبلت ها حتی بیشتر از این میانگین بوده و چیزی در حدود ۷۰ درصد حجم فروش را به خود اختصاص داده اند که باز در مقایسه با ۵۹ درصد دوره مشابه در سال گذشته افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.

ریشه این فروش خوب فیلت ها را می توان در عرضه سیل عظیمی از تلفن های هوشمند با سخت افزار قوی و کیفیت بالا، دانست که باعث شده کاربران به اندازه بزرگتر صفحه نمایش برای استفاده حداکثری از توان این ابزارها روی بیاورند. تلفن هایی مانند iPhone 6 Plus و Nexus 6 جزو این دسته به شمار می آیند و حتی پرچمدارانی نظیر HTC One M9 و Samsung Galaxy S6 را نیز می توان به لحاظ تکنیکی جزو فبلت ها به شمار آورده و به آمار اضافه کرد.

smartphones 2

قدرت ۴G

در سه ماهه اول سال جاری همچنین فروش تلفن های هوشمند با قابلیت ۴G از مرز ۵۰ درصد عبور کرد و این نشان می دهد که کاربران به استفاده از اینترنت پرسرعت بر روی گوشی های خود بسیار مشتاق هستند. GfK پیش بینی کرده است که این آمار در ادامه سال افزایش یافته و به حدود ۵۹ درصد از فروش کل بازار برسد.

میزان پیشرفت فروش تلفن های هوشمند تعریف چندانی نداشته و در حال حاضر ۷ درصد رشد سالانه را شاهد می باشیم که به فروشی برابر ۳۱۰ میلیون دستگاه در سال اخیر رسیده است. با اینکه این افزایش سالانه فروش در اروپای غربی کمی بیشتر و رشد سالانه ای برابر ۱۲ درصد دارد ولی باز هم فروش تلفن های هوشمند برای اولین بار با کاهش مواجه شده و دلیل این امر را می توان اوضاع نه چندان مناسب اقتصادی کشورهایی همچون فرانسه و اسپانیا و تمایل کاربران این کشورها به تلفن های ازان قیمت دانست.

منبع: techradar.com