احتمال عقب افتادن تاریخ عرضه نینتندو NX وجود دارد

کمپانی نینتندو

زمان زیادی از اعلام رسمی نینتندو مبنی بر عرضه کنسول NX در ماه مارس 2017 نمی‌گذرد. البته بسیاری انتظار داشتند که زودتر از این تاریخ و در سال جاری میلادی شاهد رونمایی از کنسول جدید نینتندو باشیم. ولی به هر حال به نظر می‌رسد این کمپانی ژاپنی هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن بر روی نسل جدید کنسول‌های بازی خود دارد. در همین زمینه و بر اساس گفته‌های یکی از تحلیلگران نام آشنای Wedbush با نام مایکل پچر (Michael Pachter)، احتمال عقب افتادن تاریخ عرضه نینتندو NX وجود دارد.

آقای پچر ادعا نموده که نینتندو احتمالا هنوز آمادگی لازم برای عرضه کنسول جدید خود را ندارد. به عقیده وی اگر نینتندو این آمادگی را داشت، حداقل در نمایشگاه E3 می‌توانست معرفی هر چند کوتاهی از آن را ارائه نماید. البته ذکر این نکته نیز الزامی است که نینتندو با وجود عدم ارائه هیچگونه نمایشی از کنسول نسل جدید خود در نمایشگاه E3 امسال، مدت کوتاهی بعد از آن اعلام نمود که جزئیات مربوط به NX را در فصل پاییز پیش رو منتشر خواهد کرد.

آقای پچر معتقد است اگر انتشار جزئیات مربوط به کنسول NX در فصل پاییز به واقعیت بپیوندد، در این صورت نینتندو می‌تواند در تاریخ وعده داده شده، کنسول خود را روانه بازار کند؛ ولی اگر این اتفاق رخ ندهد، وی در مورد عرضه NX در ماه مارس 2017 اصلاً خوشبین نیست.

لوگوی نینتندوآقای پچر در مورد کنسول جدید سونی با نام پلی استیشن 4 نئو (Neo) نیز اظهار نظر نموده و پیش‌بینی کرده که این کنسول در سال 2017 روانه بازار شود. البته این ادعا با شایعات پیشین در مورد پلی استیشن 4 نئو در تناقض می‌باشد. زیرا پیش از این گفته می‌شد که سونی در رقابت با مایکروسافت تلاش خواهد کرد تا کنسول بهبودیافته خود را در سال جاری میلادی عرضه نماید. اما به هر حال به عقیده آقای پچر، ماه مارس و یا حتی تابستان سال آینده، زمان محتمل‌تری برای عرضه پلی استیشن 4 نئو خواهد بود.

به هر حال باز هم یادآوری می‌کنیم که مطالب فوق تنها نظرات شخصی این تحلیلگر می‌باشند و رسماً توسط نینتندو اعلام نشده‌اند. اما با این وجود با پیشینه خوبی که آقای پچر در پیش‌بینی وضعیت بازار و اقدامات شرکت‌های مختلف داشته است، نمی‌توان به راحتی از کنار این سخنان و اظهار‌نظر‌ها گذشت.