82.6 درصد بازار اسمارت‌فون‌ها تا سال 2019 دراختیار اندروید خواهد بود

آمار فروش اندروید

سالیانی است که نبرد عظیمی بین پلتفرم‌های اندروید و iOS در حال انجام می‌باشد و هر دو این سیستم‌عامل ها بخش عظیمی از صنعت تکنولوژی را در بر گرفته اند.

هرچند که این دو سیستم عامل در روند کار خود سعی بر آن داشته‌اند که نظر کاربران را به سمت خود جلب کنند و بازار محصولات الکترونیکی را به دست بگیرند، با این حال به لطف تولیدکنندگان مختلف اسمارت‌فون های اندرویدی، این سیستم عامل گوگل است که نسبت به رقیب خود،فرمانروای بازار اسمارت‌فون ها است.با توجه به آخرین شماره گزارش IDC (شرکت آمار بین الملل) تصاحب چیزی حدود 82.6 درصدی بازار توسط اندروید تا سال 2019 تخمین زده شده است که با توجه به محصولات گوناگون مبتنی بر این سیستم عامل، چنین آماری نیز قابل قبول می‌باشد.

البته این را هم باید در نظر گرفت که بر اساس آمار ارائه شده، این پیشرفت در طی مدت 4 سال نمی‌تواند بسیار شگفت انگیز باشد و این را هم باید در نظر گرفت که کمپانی اپل حتی با وجود تنوع کمتر نسبت به محصولات اندرویدی، همچنان در حال سرمایه گذاری است و او نیز به پیشرفت‌هایی در این جهت می‌اندیشد، اما واقعاً تنوع محصولات، در رنج قیمتی متفاوت، نمیتواند دلیل کوچکی بر تسلط انددروید روی بازار جهانی باشد.

در همین راستا، شرکت IDC تصاحب 14.1 درصدی بازار توسط پلتفرم iOS را پیش بینی نموده است. اما سوال اصلی اینجاست که آیا با وجود تمامی این هزینه ها اپل شکست خورده ی بازار تا سال 2019 میلادی خواهد بود یا خیر؟

علاوه بر آن، آمار دیگری نیز منتشر شده است که نشان می‌دهد  سیستم های اندرویدی تا پایان امسال ۱٫۱۶ میلیارد اسمارت فون وارد بازار جهانی خواهند کرد که این رقم در سال ۲۰۱۹ به ۱٫۵۴ میلیارد خواهد رسید.

اپل نیز در همین راستا دیوایس های عرضه شده به بازار جهانی را از ۲۲۶ میلیون به ۲۶۳٫۴ میلیون خواهد رساند که نسبت به پیشرفت اندروید در این بخش، بسیار اندک خواهد بود.