اندروید M با ویژگی های جدید به صورت رسمی معرفی شد

آمار دیوایس های اندرویدی که از نسخه آبنبات چوبی استفاده می کنند شاید به 10 درصد هم نرسد، اما این موضوع دلیل نمی شود که گوگل  نسخه جدید این سیستم عامل را معرفی نکند .در جریان کنفرانس Google I/O 2015، امروز گوگل  اندروید M را به صورت رسمی معرفی کرد.این نسخه ویزگی های جدیدی را همراه خود دارد که در ادامه به مهم ترین آنها اشاره خواهیم کرد.

خداحافظی با دسترسی برنامه های مزاحم

کاملا روشن است که تمرکز در توسعه اندروید M بر روی ارتقا تجربه کاربری و رفع ایرادات بوده است و رابطه کاربری این سیستم عامل کمترین تغییر را به خود دیده است.یکی از اولین ویژگی های این نسخه، تغییر سطح دسترسی اپلیکیشن های اندرویدی است. در اندروید M برای هر نوع اپلیکیش یک نوع دسترسی تعبیه شده است. برای مثال زمانی که یک اپلیکیشن نیاز به استفاده از میکروفون داشته باشد این مجوز به آن داده می شود و دیگر مچوزی در هنگام نصب به اپلیکیشن ها داده نمی شود.

android m
android m

Google Now بهتر از همیشه

یکی از بزرگترین پیشرفت ها در اندروید M، دستیار صوتی این غول جستجو است.این سرویس همین حالا نیز یکی از بهترین ها است اما خوشبختانه گوگل به این مقدار راضی نیست و در این نسخه برای بهتر کردن آن تلاش فراوانی صورت گرفته است.سرویس جدید Now on tap قادر است تمامی حرکات کاربر را تحت نظر بگیرد و در تمامی زمینه ها به آن کمک کند. این به معنای این است که دسیار صوتی گوگل هوشمند تر از گذشته عمل خواهد کرد.

android m
android m

سرویس Android Pay و پشتیبانی بومی از حسگر اثر انگشت

یک از سرویس های جدیدی که گوگل در کنفرانس خود آن را معرفی کرد، Android Pay است که جایگزینی برای سیستم پرداخت Wallet می باشد و قطعا گوگل با معرفی این سرویس قصد رقابت مستقیم با اپل را دارد.این سرویس با استفاده از NFC بستر پرداخت موبایلی را در دستگاه های اندرویدی به راحتی ممکن می سازد.یکی دیگر از ویژگی های اندروید M پشتیبانی از اسکنر اثر انگشت به صورت بومی است که اگر به خاطر بیاورید مایکروسافت نیز این ویژگی را به ویندوز 10 آورده است.

از دیگر ویژگی های اندروید M می توان به بهبود استفاده از باطری،هماهنگی مرورگر کروم در دستگاه های مختلف،اشتراک گذاری محتوای آسان تر و کنترل حجم صدا دقیق تر بر اساس نوع صدا و زنگ اشاره کرد.

این نسخه در حال حاضر برای توسعه دهنگان منتشر شده است.

منبع:phonearena