اپل درباره نسخه اندرویدی iMessage می‌گوید

نسخه اندرویدی iMessage

هفته گذشته قبل از کنفرانس توسعه دهندگان اپل، شایعه جذابی در بین طرفداران اپلیکیشن iMessage پیچید. بر اساس این شایعات نسخه اندرویدی iMessage در حال طی کردن مراحل پایانی توسعه خود جهت عرضه است و در کنفرانس توسعه دهندگان اپل شاهد رونمایی از آن خواهیم بود.

با این حال اپل به کمپانی معروف است که تعهد خاصی را نسبت به پلتفرم خاص خود داشته و انتظار همکاری آن با سایر کمپانی‌ها را هیچ‌گاه نخواهیم داشت. هرچند که رقبای کوپرتینویی‌ها نظیر مایکروسافت و گوگل تا به امروز اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های مختلف خود را روانه پلتفرم اپل کرده‌اند اما این کمپانی به جز اپلیکیشن اپل موزیک هیچ کدام از سرویس‌های دیگر خود را به پلتفرم‌های دیگر عرضه نکرده است.

کنفرانس توسعه دهندگان اپل هم گذشت و هیچ خبری از شایعه پخش شده در ارتباط با نسخه اندرویدی iMessage نشد. بنابراین باید بپرسیم که چرا این اتفاق رخ نداد؟ با توجه به گزارش جدید والت موسبرگ، به نظر می‌رسد یکی از دلایل عدم عرضه نسخه اندرویدی iMessage توسط کمپانی اپل، میزان درآمدی است که این کمپانی از عرضه محصولات اختصاصی خود نظیر پیام رسان iMessage دارد. در این گزارش آمده است:

وقتی که من از یک مدیر ارشد اپل در ارتباط با آن که چرا اپلیکیشن پیام رسان اختصاصی این کمپانی به سایر پلتفرم‌ها نمی‌رود، وی به من دو جواب داد. در ابتدا او گفت که اپل در حال حاضر بیش از یک میلیارد دستگاه فعال در سراسر جهان دارد که مجموعه عظیمی از اطلاعات را برای یادگیری هوش مصنوعی می‌طلبد. به همین خاطر سرویس ما برای این تعداد مشتری کافی است.
و دوم آن که منطق این شرکت در اختیار داشتن یک پلتفرم پیام رسان برتر است که به‌صورت کلاسیک و همیشگی بر روی دستگاه‌های خود اپل به فعالیت بپردازد.

این دقیقاً شبیه به خط مشی است که کمپانی بلک‌بری مدت‌ها قبل در ارتباط با پیام رسان BBM دنبال می‌کرد. هرچند که اینک پیام رسان BBM به پلتفرم‌های رایج دیگر منتقل شده است. ما مطمئن نیستیم که اپلیکیشن iMessage برای تنها محصولات اپل کافی است. نظر شما در این مورد چیست؟ آیا دوست دارید بر روی دستگاه اندرویدی و یا ویندوزی خود از سرویس iMessage بهره‌مند باشید؟