آیفون SE معرفی شد؛ سخت افزاری قدرتمند در قابی کوچک

آیفون SE
آیفون SE

بالاخره انتظار برای معرفی آیفون کوچک به پایان رسید. بله آیفون SE اینجاست، آیفونی که قدرت و کارایی آیفون 6 اس را در اندازه‌ای کوچکتر به کاربران ارائه خواهد کرد.

همانطور که انتظار می‌رفت اپل آیفون جدید را iPhone SE نامیده است، که SE مخفف عبارت ‘Special Edition’ می باشد.

در حقیقت که آیفون اس ای نسبت به آیفون‌های سری 6 اس کوچک است. این گوشی نمایشگری به اندازه آیفون 5 اس دارد. آیفون SE تمامی سخت‌افزار قدرتمندی که در آیفون 6 اس 4.7 اینچی و آیفون 6 اس پلاس 5.5 اینچی وجود دارد را در خود جای داده است. این گوشی از نظر اندازه و طراحی شباهت بسیاری به آیفون 5 اس دارد و فقط به نظر می‌رسد که اپل به این گوشی دو رنگ دیگر اضافه کرد است: طلایی و صورتی

آیفون SE از چیپست قدرتمند A9  و M9  قدرت می‌گیرد، تراشه‌‌ای که در تمامی آیفون‌های سری 6 اس نیز حضور دارد. دوربین اصلی 12 و ثانویه 1.2 مگایپکسلی و دیگر قطعاتی که آیفون 6 اس و 6 اس پلاس بدان‌ها مجهز شده‌اند، در آیفون اس ای نیز جای گرفته است. اما این گوشی وای فای سریعتری دارد و از باند‌های LTE  بیشتری نیز پشتیبانی می‌کند اما متاسفانه فاقد فناوری تاچ سه بعدی است!

قیمت و زمان عرضه آیفون SE

نفس‌های خود را حبس کنید، چرا که به مهم‌ترین قسمت معرفی آیفون SE رسیده‌ایم، قیمت… .

این گوشی چه قیمتی خواهد داشت؟ 499 دلار؟ و یا 449 دلار؟ هیچ کدام، متعجب نشوید‍! اپل برای اولین بار دست و دلبازی کرده و قیمت آیفون SE را تنها 399 دلار در نظر گرفته است. این گوشی با حافظه داخلی 16 گیگابایت 399 دلار و با حافظه 64 گیگابایت قیمت 499 دلار خواهد داشت.

مانند ایپد پرو 9.7 اینچی، پیش فروش آیفون SE  نیز از 24 مارس آغاز خواهد شد و زمان عرضه آن به فروشگاه‌ها 31 مارس خواهد بود.