اپل نسخه دوم بتای عمومی iOS 9 را عرضه کرد

iOS 9 beta 2

شرکت نام آشنای اپل اخیرا نسخه دوم بتای عمومی سیستم عامل همراه خود با نام iOS 9 را برای کاربرانی که هم اکنون از بتای اول آن استفاده می کنند در دسترس قرار داده است. نسخه بتای عمومی اول این سیستم عامل پیش از این و در تاریخ 9 ژوئیه (18 تیر) عرضه شده بود.

در نسخه دوم بتای عمومی iOS 9 قابلیت Home Sharing بازگشته است که کاربران توسط آن قادر خواهند بود کتابخانه های iTunes خود را در یک شبکه Wi-Fi با سایر ابزار های همراه به اشتراک بگذارند. به علاوه قابلیت Handoff نیز در App Switcher به قسمت پایین صفحه منتقل شده است.

همچنین در این نسخه جدید از سیستم عامل iOS 9 امکان عکس گرفتن با کمک کلید های کنترل صدا نیز افزوده شده است. پشتیبانی از iPod Touch جدید اپل نیز از مواردی است که در نسه دوم بتای عمومی این سیستم عامل به آن اضافه شده است.

Apple iOS 9 beta 2

در این نسخه، کاربران iPad می توانند با استفاده از گزینه Picture-in-Picture به کار با چند برنامه به صورت همزمان بپردازند. البته در نسخه جدید iOS 9 باگ ها و ایرادات مختلف این ویژگی برطرف شده و بهبود هایی نیز داشته است.

البته فراموش نکنید که نسخه بتای عمومی iOS 9 هنوز در دست تکمیل بوده و نسخه نهایی این سیستم عامل نمی باشد، بنابر این در کار با این سیستم عامل ممکن است با باگ ها و مشکلات غیر منتظره ای روبرو شوید. پس قبل از اینکه بخواهید نسخه بتای این سیستم عامل را امتحان کنید، حتما به این نکته توجه کنید.

gsmarena