پتنت جدید اپل خبر از چند کلید فیزیکی و یک دوربین در اپل واچ 2 می‌دهد

پتنت جدید اپل واچ 2

به نظر شما چه زمانی نسل دوم ساعت هوشمند اپل یا همان اپل واچ عرضه خواهد شد؟ شایعات جدید ادعا می‌کنند که اپل واچ جدید را طی چند ماه آینده خواهیم دید. هرچند که اپل چندی پیش از بندهای تازه طراحی شده نسل نخست این دستگاه‌ها رونمایی کرد و حتی قیمت گذاری این محصولات نیز با تغییراتی همراه شد؛ ولیکن همچنان امیدوار هستیم تا پایان سال جاری اپل از نسخه جدید این ساعت‌ها رونمایی کند.

به‌تازگی تعدادی تصویر از پتنت‌های ثبت شده اپل در رسانه‌ها منتشر شده است که بر اساس آن‌ها این کمپانی قصد دارد تکنولوژی تازه‌ای را در ساخت سخت افزار اپل واچ پیاده سازی کند.

یکی از جذاب‌ترین مشخصاتی که پتنت اپل واچ 2 (Apple Watch 2) به ما می‌گوید، اضافه شدن دوربین به این ساعت هوشمند است. وجود یک دوربین قدرتمند در ساعت هوشمند رؤیای چندین و چند ساله تولیدکنندگان است و اینک اپل قصد دارد تا این رؤیا را عملی سازد. هرچند که در ابتدا ما شاهد عرضه چند ساعت هوشمند حاوی دوربین بودیم اما به جهت گمنام بودن برند آن‌ها، استقبال خاصی از آن‌ها صورت نگرفت. دوربینی که می‌تواند استفاده بسیار زیادی در پلتفرم اپل نظیر چت تصویری توسط اپلیکیشن FaceTime و یا اسکن بارکد محصولات فروشگاه‌ها داشته باشد.

پتنت جدید اپل واچ 2

شاید نتوان این شواهد را دلیل محکمی برای وجود یک دوربین در اپل واچ 2 دانست. حداقل تا زمان تأیید رسمی این کمپانی نمی‌توانیم تصور کنیم که رابط کاربری این دوربین چه عملکردی را از خود به جای خواهد گذشت. البته ممکن است این کلید فیزیکی تنها یک کلید شاتر مخصوص دوربین آیفون‌ها باشد. اگر چنین چیزی باشد (که البته بعید به نظر می‌رسد) اپل با این کار حرکت خلاقانه‌ای نکرده و در اصل تنها قاب این ساعت هوشمند را با یک کلید اشغال کرده است.

در این پتنت به ثبت رسیده چندین کلید فیزیکی به چشم می‌خورد. در سمت چپ این ساعت دو کلید فیزیکی قابل مشاهده است و در سمت راست نیز زیر یک چرخ دنده ما شاهد یک کلید فیزیکی نسبتاً بزرگ هستم. علاوه بر آن به نظر می‌رسد که صفحه نمایش اپل واچ نیز بزرگ‌تر از نسل فعلی خود خواهد بود.

پتنت جدید اپل واچ 2

شاید برای درک بهتر این طراحی لازم باشد که ما رندرهای سه بعدی را از این محصولات مشاهده کنیم. آیا واقعاً این پتنت‌ها مربوط به اپل واچ 2 هستند؟ در حال حاضر نمی‌توانیم با اطمینان کامل در مورد این محصول سخن بگوییم. چرا که کمپانی‌های بزرگی مانند اپل تعداد زیادی طرح مختلف را در طول سال به ثبت می‌رسانند که بعضاً بسیاری از آن‌ها حتی به مرحله عملی نیز نمی‌رسد. باید منتظر ماند و در آینده قضاوت کرد.