دیجیتایمز: ایسوس 60 درصد از بازار فروش مادربوردها را در اختیار خود دارد!

دیجیتایمز: ایسوس 60 درصد از بازار فروش مادربوردها را در اختیار خود دارد!

بیشتر کاربران ایسوس را به تولید مادربورد های خوب می شناسند؛ ایسوس بزرگترین تولید کننده مادربورد در جهان، با تیم خلاق طراحی و مهندسین نخبه خود، بازار مادربورد های رده بالا را از آن خود کرده است. دیجیتایمز طی گزارشی از میزان فروش مادربورد های جدید بر اساس چیپست‌های Z270 و X299 و سری AMD، بیشترین میزان درصد فروش را به ایسوس نسبت داده است:

Digitimes در این مورد گزارشی منتشر کرده که در ادامه آمده است:

” ایسوس در تولید مادربوردهای رده بالا برپایه چیپ ست های رده بالای اینتل بیش از 60 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است که این شرکت در حال حاضر بزرگترین فروشنده مادربورد در چین، امریکا، اروپا و خاور میانه محسوب می‍شود.

مادبورد ایسوساین درحالی است که رقیب این شرکت یعنی GIGABYTE  در سال 2016 به علت افزایش قیمت قطعات، ضعیفتر شده و بازار مادربورد چین را از دست داد که به ناچار این کمپانی با ادغام چند بخش منابع محدود کسب و کار خود را با هم به اشتراک گذاشته است و از آنجا که تاثیر این اصلاحات ممکن بیش از یک سال اثر خود را نشان دهد، منابع بر این باورند که ASUS در سال 2018 نیز بیشتر سهم بازار را به خود اختصاص داده و یکه تازی خواهد کرد.

این در حالی است که ASUS چندین سال پیش این تغییرات را داشته و با توجه به مهیا کردن شرایط برای ورود به جنگ قیمت گذاری در محصول، اکنون وارد فاز جدیدی شده و این برند توجه خود را بر بهبود ذهنیت برند خود، طراحی محصول و کیفیت متمرکز کرده است تا بازار را از سمت رده میانه به سمت رده بالا سوق دهد.

با در نظر گرفتن میزان فروش در پلتفرم های مشخص، ایسوس توانسته 70 درصد از سهم فروش در مادربوردهای X299 را با تولید و توزیع سری های ROG، PRIME و TUF به خود اختصاص دهد. این میزان در مادربورد های برپایه پلتفرم AMD Ryzen نیز بیش از 70 درصد است.

با درنظر گرفتن عرضه نسل جدید پردازنده و پلتفرم اینتل با نام Coffee Lake در ماه اکتبر امسال، ایسوس فصل شلوغی خواهد داشت و احتمالاً میزان عرضه مادربوردهای این شرکت در این فصل بیش از پنج میلیون در یک چهارم پایانی سال 2017 خواهد بود.”

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید