خطوط هوایی استرالیا استفاده از گلکسی نوت 7 را در پرواز ممنوع کردند

اگر در جریان اخبار فناوری باشید حتما می‎دانید که در حال حاضر برنامه جمع‎آوری 2.5 میلیون گلکسی نوت 7 از سوی سامسونگ در جریان است. این تصمیم پس از انفجار چند دستگاه از این محصول رخ داد که دارای باتری معیوب بودند. اما با این حال هنوز هم برخی از دستگاه‎های موجود در دست کاربران دارای نقص فنی هستند و ممکن است در هنگام شارژ شدن دچار حادثه شوند. در همین راستا سه شرکت هواپیمایی استرالیا استفاده از گلکسی نوت 7 را در طول پروازهای تجاری خود ممنوع اعلام کردند.

به نظر می‎رسد سامسونگ با یکی از بدترین بحران‎های خود در سال‎های اخیر مواجه شده است. اگرچه تاکنون خسارت جانی بر اثر گلکسی نوت 7 های معیوب گزارش نشده است اما هر روز اخبار جدیدتری پیرامون نقایص باتری این محصول به گوش می‎رسد. طبق قانون جدید خطوط هوایی استرالیا جابه‎جایی گلکسی نوت 7 بلامانع است اما در تمام طول سفر باید خاموش باشد.

تصمیم گرفته شده کاملا منطقی به نظر می‎رسد اما باید دقت کرد که همه گلکسی نوت‎های موجود در بازار دارای چنین مشکلی نیستند. ولی صاحبان دستگاه‎های سالم نیز باید از این قانون پیروی کنند و شاید این افراد سعی بر لغو یا تغییر این تصمیم داشته باشند. هم‎چنین مشخص نیست اگر کاربری در طول پرواز گلکسی نوت 7 خود را روشن کرد خدمه پرواز با او چگونه برخورد می‎کنند!

از آغاز بحران سامسونگ استرالیا به هیچ وجه روی خوشی به آن نشان نداده است. اپراتورهای این کشور پس از اعلام اخبار مربوط به گلکسی نوت 7 از فروش این محصول خودداری کردند. و حالا با تصمیم خطوط هوایی این کشور ضربه بزرگی به فروش فبلت مذکور در خاک استرالیا وارد می‎شود. سایر کشورها از جمله ایالات متحده نیز در حال بررسی موارد قابل اجرا پیرامون محصول جدید سامسونگ هستند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید