بهترین راه‌های اجرای اپلیکیشن‌های ویندوز بر روی مک

اجرای اپلیکیشن های ویندوز روی مک

در سال جدید میلادی شما قادر خواهید بود تا هرآنچه که بر روی سیستم عامل ویندوز اجرا می‌شود را بر روی سیستم عامل مک اجرا نمایید. اما اگر آنها اپلیکیشن‌های ویندوزی بسیار پرکاربرد برای شما باشند که بر روی مک وجود ندارد، احتمالاً بر خلاف میل باطنی خود به مک، ترجیح می‌ دهید که سیستم عامل ویندوز را بر روی سیستم خود نصب کنید.
در هفته جاری، وبسایت معروف ZDNet دو راه محبوب را به تمامی کاربران سیستم عامل مک پیشنهاد داد که به واسطه آنها قادر خواهند بود تا اپلیکیشن‌های ویندوزی را در سیستم عامل خود اجرا نمایند.

 

راه نخست : استفاده از WineBottler (رایگان)

دانلود Winebottler

ابزار رایگان WineBottler که از یک پروژه لینوکس سرچشمه می‌گیرد به تازگی برای استفاده در سیستم عامل مک بازنویسی شده است. به کمک این ابزار شما قادر خواهید بود تا بیش از 23 هزار اپلیکیشن ویندوزی مختلف را بر روی سیستم مکی خود نصب کنید. هرچند که شاید انتظار وجود بازی‌ها را در این لیست داشته باشید، اما در این لیست چندهزار تایی، اپلیکیشن‌های پرکاربرد وجود خواهند داشت.
اما اگر اپلیکیشن‌های مدنظر شما در آرشیو این ابزار وجود نداشتند، راهی دیگر جلوی پای شما خواهد بود.

وبسایت ابزار آنلاین WineBottler

 

راه دوم: استفاده از CrossOver Mac (پرداختی)

CrossOver Mac

در صورتی که اپلیکیشن‌های مدنظرتان را از روش قبلی نتوانستید بیابید، می‌توانید با خریدن ابزار کراس اور مک که مخصوص مک طراحی و برنامه نویسی گردیده است، به لیست برنامه‌های بیشتری دست بیابید.
برخلاف WineBottler، این ابزار در پک‌های 40 دلاری (یک ماهه) نامحدود، 50 دلاری (پنج ماهه) محدود و 60 دلاری (شش ماهه) محدود قابل عرضه می‌باشد. علاوه بر ابزار قبلی، لیستی از بازی‌ها نیز در کراس اور مک برای شما موجود خواهد بود. البته نسخه رایگان این ابزار را نیز از طریق این لینک میتوانید دریافت نمایید.

2 دیدگاه

  1. سلام
    wine واسه نصب اینترنت اکسپلور نصب کردم ولی کار باش سخته لینک اموزش داری؟

Comments are closed.