تولید بلک بری کلاسیک متوقف شد

تولید بلک بری کلاسیک متوقف شد

بلک بری کلاسیک (BlackBerry Classic) در سال 2014 به بازار عرضه شد و این گوشی یادآور روزهای خوب کمپانی بلک بری است. با این حال امروز بلک بری تصمیم گرفته دیگر کلاسیک جدیدی تولید نکند و طبق پستی که در بلاگ خود منتشر کرده تولید این گوشی به طور رسمی متوقف شده است.

ممکن است این خبر کمی گیج کننده باشد چراکه پیش از این نیز بلک بری در بیانیه‌ای اعلام کرده بود چرخه تولید بلک بری کلاسیک متوقف شده اما این پست اخیر بلک بری در بلاگ، تأیید می‌کند که مدل کلاسیک به آخر خط رسیده و پایان دوره این گوشی فرا رسیده است.

کمپانی بلک بری در این رابطه اعلام کرد: «برای حفظ روند پیشرفت و نوآوری مجموعه، صف تولید گوشی‌های هوشمند خود را به روز رسانی می‌کنیم، از این رو پس از گذشت چندین سال موفق، دیگر بلک بری کلاسیک تولید نخواهیم کرد.» این کمپانی همچنین اعلام کرده این گوشی همچنان در بازار جهت خرید در دسترس است و این آخرین فرصت برای آنهایی ست که می‌خواهند داشتن بلک بری کلاسیک را تجربه کنند.

با این حال گفته می‌شود این پایان راه OS 10 بلک بری نیست و این کمپانی به کاربران خود یادآوری می‌کند که به روز رسانی 10.3.3 ماه آینده منتشر می‌شود و اواخر سال نیز به روز رسانی دیگری منتشر خواهد شد. برای آن‌هایی که می‌خواهند گوشی بلک بری با سیستم عامل اندروید داشته باشند نیز طبق آخرین اخبار سه مدل نئون، آرگون و مرکوری در آستانه عرضه به بازار قرار دارد.