تا 2020 آمار دارندگان موبایل از مشترکین برق پیشی خواهد گرفت!

همانطور که می‌دانید بازار تلفن های هوشمند در طی سال های گذشته با رشد چشمگیری همراه بوده است و حس رقابتی بین غول های بزرگ تولیدکننده نظیر اپل، سامسونگ، ال جی و… در این موضوع سهم قابل توجهی داشته است. در ادامه این مطلب می خواهیم آمار جالبی را مورد بررسی قرار دهیم.

طبق گزارش سالانه سیسکو – Cisco – در رابطه با ترافیک تلفن‌های همراه، تا سال 2020 آمار افرادی که صاحب تلفن های همراه هستند از افرادی که صاحب برق یا آب شرب در منزل خود هستند پیشی خواهد گرفت. سیسکو انتظار دارد تا طی چهار سال آینده 5.4 میلیارد دارنده موبایل در جهان وجود داشته باشد و این رقم را با آمار 5.3 میلیارد دارنده برق در خانه مقایسه کرده است. آمار کسانی که از آب جاری نیز بهره می برند همان 5.3 میلیارد بوده و در مورد خودرو هایی مردم نیز عدد 2.8 میلیارد در گزارش مذکور درج شده است.

سیسکو همچنین انتظار حجم 366.8 اگزابایت دیتا در 2020 را نیز در گزارش خود آورده است. این حجم از دیتا در واقع 81 ترلیون پست اینستاگرام و یا 7 ترلیون ویدیوی یوتیوب را نیز در بر می گیرد و ده برابر کل دیتای ذخیره شده در سال 2015 است. در ادامه آمده است که تلفن های هوشمند سهم 81 درصدی از به کارگیری دیتا در 2020 را در اختیار خواهند داشت و همچنین فناوری نسل پنجم اینترنت همراه (5G) نیز در سال آینده رونمایی خواهد شد. پس اگر سال آینده سیسکو آماری از سهم 75 درصدی استریم ویدیو تلفن های همراه در مصرف دیتا را منتشر کند نباید زیاد غافلگیر شویم!

سیسکو همچنین آمار تلفن های روشن و فعال را در سال 2020، 11.6 میلیارد پیش بینی کرده است – رقمی که هم اکنون 7.9 میلیارد است. خبر خوب اینجاست که تا آن سال ها، میانگین سرعت اینترنت همراه به 6.5 مگابایت بر ثانیه خواهد رسید. از آن جایی که اپراتور های ایالات متحده همین حالا به میانگین 9.9 مگابایت بر ثانیه رسیده اند، این رشد بیشتر در کشور های در حال پیشرفت صورت می پذیرد. به عنوان مثال در شرق آسیا و آفریقا تا سال 2020، سرعت اینترنت همراه حدود 1500 درصد افزایش خواهد یافت.

نظر شما پیرامون این آمار و ارقام چیست؟ آیا به افزایش سرعت و پهنای باند اینترنت همراه در کشورمان امیدوار هستید؟