ذخیره اسناد PDF در مرورگر مایکروسافت اج همچنان غیر ممکن است

مایکروسافت اج

در حال گشت و گذار در انجمن گفتگوی مایکروسافت بودیم که به یک موضوع جالب که سیلی از شکایات را به همراه داشت برخوردیم .

تعداد بسیار زیادی از کاربران ویندوز ۱۰ که از مرورگر مایکروسافت اج استفاده می کنند ، از این موضوع که نمی توانند اسناد پی دی اف را ذخیره کنند ناراضی بودند و در قالب تاپیک های مختلفی اعتراضات خودشان را به مایکروسافت ارائه داده بودند.
قبل از برخوردن به این موضوع خود بنده هرگز تلاشی برای ذخیره فایل های پی دی اف توسط مایکروسافت اج نکرده بودم . بنابر این یک تلاش کردم تا یک صفحه پی دی اف را توسط آن ذخیره کنم .

متاسفانه من هیچ راه حلی برای این کار پیدا نکردم و من هم نامه ای به مایکروسافت زدم و این درخواست را از آنها داشتم تا فکری به حال ذخیره اسناد پی دی اف کنند.همانطور که می دانید این مشکل از آنجایی نشعت می گیرد که در حال حاضر مایکروسافت اج از افزونه ها پشتیبانی نمی کند که البته به گفته خود مایکروسافت این مشکل تا سال آینده برطرف خواهد شد.این در حالی است که حتی با اینترنت اکسپلورر ۱۱ نیز می توان این امر را انجام داد.البته این کار به طور مستقیم انجام نمیشود و باید از قسمت Print این کار را انجام دهید.برای اینکار شما می بایست فایل پی دی افی که می خواهید آن را ذخیره کنید را با مایکروسافت اج باز کرده ، سپس بر روی منوی نقطه ای کلیک کرده و گزینه Open with Internet Explorer را انتخاب کنید . حالا وارد محیط اینترنت اکسپلورر شده اید . بر روی تنظیمات کلیک کرده گزینه Print را بزنید و سپس Microsoft Print to Pdf را انتخاب کنید تا فایل پی دی اف قابل ذخیره باشد.البته به هیچ عنوان این راه حل توصیه نمی شود چرا که بسیار زمان بر است.حال باید دید که مایکروسافت چه تصمیمی در این زمینه و در جهت درخواست کاربرانش اتخاذ می نماید .

ذخیره pdf در مرورگر مایکروسافت اج

اما اگر شما راهی جهت ذخیره اسناد پی دی اف توسط مرورگر مایکروسافت اج پیدا کردید ،خوشحال می شویم از طریق بخش نظرات همین مطلب ، آن را با ما نیز به اشتراک بگذارید .

2 دیدگاه

    • سلام گرامی
      ممنون از راه حل خوبتون .
      امیدوارم مایکروسافت فکری به حال کاربراش بکنه اگر می خواد که مرورگرش ، مرورگر پیشفرض باشه

Comments are closed.