ساخت تصاویر متحرک GIF از ویدیو ها با Imgur

ساخت تصاویر متحرک GIF با Imgur

بسیاری از کاربران توجه خاصی به تصاویر متحرک یا همان GIF دارند، به خصوص که این روز ها در صفحات شبکه‌های اجتماعی، از از جمله تلگرام نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما آیا تا به حال با سرویس Imgur کار کرده‌اید؟ سرویسی که توجه ویژه‌ای به این تصاویر دارد.

از اوایل شکل گیری سرویس یاد شده، کاربران از آن برای به اشتراک گذاری تصاویر خود در Reddit استفاده می‌کردند؛ شبکه‌ای که فایل‌های GIF در آن بسیار محبوب هستند. سرویس Imgur تلاش‌های بسیاری در جهت ارتقاء کیفیت فرمت GIF انجام داده است. به عنوان مثال سال گذشته فرمت جدید GIFV را معرفی کردند که امکان آپلود تصاویر متحرک بزرگ‌تر و طولانی‌تر و با کیفیت بالا را برای کاربران فراهم کرده بود اما حالا یک کار فوق العاده دیگر توسط این سرویس صورت گرفته است: برنامه‌ای که امکان ساخت تصاویر متحرک از ویدیو ها را فراهم کرده و حتی امکان افزودن متن به آن را نیز می‌دهد. اگر تصویر متحرک شما بسیار بزرگ است، به صورت اتوماتیک تبدیل به فرمت GIFV می‌شود و پس از آپلود در این سرویس آماده به اشتراک گذاری خواهد بود.

ابتدااز طریق این لینک وارد وب‌سایت سرویس Imgur شوید: مراجعه به سرویس ساخت تصویر متحرک

لینک یک ویدیو در سرویس هایی نظیر یوتیوب را کپی کرده و مطابق تصویر در نوار آدرس قرار دهید. صبر کنید تا آیکون قرمز رنگ ضربدر تبدیل به یک تیک سبز رنگ شود. اگر همانطور قرمز باقی بماند (مطابق تصویر) ویدیو مربوطه بنا به دلایلی قادر به تبدیل شدن به GIF نیست.

ساخت تصاویر متحرک GIF با Imgur
ساخت تصاویر متحرک GIF با Imgur

اما فرض می‌کنیم که تیک سبز رنگ ظاهر شود، سپس یک ویدیو پلیر به صورت خودکار نمایان می‌گردد که کنترل هایی نظیر ولوم، توقف، پلی و … را در خود جای داده است. هنگامی که ویدیو شروع به پخش شد، گزینه به اضافه را انتخاب کنید تا نقطه شروع و پایان تصور متحرک تعیین شود. اگر قصد افزودن متن دارد، آن را نیز در باکس مربوطه وارد کنید و در نهات گزینه Create GIF را بزنید.

نشانه‌هایی که ابتدا و انتهای تصویر متحرک را مشخص می‌‍کنند، عملکرد بسیار خوبی دارند، چرا که امکان وارد کردن زمان دقیق مورد نظر کاربر را دارند. با این حال بخش افزودن متن عملکرد ساده‌ای داشته و امکان افزودن عبارت با رنگ سفید و نمای پشتی تاریک را به کاربر می دهد، اما متاسفانه اندازه متن خیلی کوچک است! تصویر متحرک شما می تواند تا 50 ثانیه ثبت شود؛ همچنین هیچ کنترلی در بخش فریم ریت تصویر مشاهده نمی‌شود.

ممکن است مراحل طراحی و ساخت تصاویر متحرک کمی به طول بیانجامد اما نتایج بسیار با کیفیت و جالب این سرویس، ارزش صبر کردن را دارند.