برنامه‌ها و رویاپردازی‌های ایلان ماسک برای جابه‌جایی سریع‌تر پایان ندارد! برنامه‌های ایلان ماسک برای افزایش سرعت جابه‌جایی از هایپرلوپ شروع شده‌اند و حالا به تونل‌های زیرزمینی رسیده‌اند!
ایلان ماسک به داشتن ایده‌های آینده نگرانه مشهور است و همه میدانند که بسیار به تکنولوژی علاقه دارد. اما اگر دقیق‌تر نگاه کنید، متوجه علاقه‌ی بی اندازه‌ی ایلان ماسک به سرعت می‌شوید! تا همین چند وقت پیش، رکورد شتاب‌گیری از حالت سکون تا سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در دستان تسلا بود. ایلان ماسک همچنین صاحب کمپانی اسپیس ایکس است (خب طبیعی است که هر چیزی که به فضا می‌رود سرعت زیادی دارد!) و اخیرا هم به دنبال ساخت هایپرلوپ بود تا بوسیله‌ی این تکنولوژی بتوان فاصله‌ی دو شهر را در چند دقیقه طی کرد.
حالا هم ایلان ماسک و کمپانی Boring به دنبال ساخت تونل‌های زیرزمینی هستند که بوسیله‌ی آن می‌توان با سرعت ۱۳۰ مایل بر ساعت (حدود ۲۲۰ کیلومتر بر ساعت) جابه‌جا شد. این ایده در صورت عملی شدن، سرعت انتقال را افزایش می‌دهد و فواصل طولانی‌تر در مدت زمان بسیار کمتری پیموده خواهند شد و علاوه بر آن این روش از ایمنی بالایی هم برخوردار است.
روش کلی جابه‌جایی با استفاده از این تونل‌ها، به این صورت است که ابتدا با ماشین وارد این تونل‌ها می‌شوید، سپس روی چیزی که نامش را اسکیت ماشین گذاشته‌اند قرار می‌گیرید. انرژی لازم برای به حرکت درآوردن این اسکیت‌ها از نیروی الکتریسیته است که با توجه به سابقه‌ی ایلان ماسک در ساخت خودروهای الکتریکی، غیر از این هم نمی‌توانست باشد!
این پروژه توسط استیو دیویس، مهندس اسپیس ایکس، رهبری می‌شود. در صورت عملی شدن این پروژه، ترافیک شهرها به طرز چشمگیری کاهش و سرعت حمل و نقل هم افزایش قابل توجهی خواهد داشت.
ایلان ماسک در حال حاضر در حال کار بر روی پروژه‌های مختلفی است که هر کدام اهداف آینده‌نگرانه‌ی خود را دنبال می‌کنند. از ارتباط مغز و کامپیوتر تا هایپرلوپ و تونل‌های زیرزمینی، همگی ایده‌هایی هستند که در صورت عملی شدن، آینده را بسیار بسیار متفاوت‌تر از آن چه که امروز است، رقم خواهد زد.
برای آشنایی بهتر با این پروژه و افکار ایلان ماسک، می‌توانید ویدئوی زیر را تماشا کنید:

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید