تشخیص چهره ها از روی عکس ؛ قابلیت جدید فیسبوک مسنجر

قابلیت photo magic فیسبوک

قابلیت تشخیص چهره فیسبوک مسنجر ، در مراحل پایانی آزمایش است و به زودی به این اپلیکیشن اضافه خواهد شد.

فیسبوک در حال حاضر بر روی قابلیت جدید مسنجر خود به نام Photo Magic مشغول آزمایش های جدیی است که وظیفه دارد چهره های موجود در عکس شما را (حتی همان لحظه که آن عکس را میگیرید) شناسایی کرده و با یک پیغام از شما اجازه بخواهد تا آن عکس را برای پروفایل اشخاص حاضر در عکس ارسال نماید.در هفته جاری این قابلیت بر روی پلتفورم های اندروید و iOS   به صورت آزمایشی در اختیار کاربران فیسبوک مسنجر کشور استرالیا قرار خواهد گرفت .

قابلیت photo magic فیسبوک

این قابلیت  کار را برای کسانی که زیاد با دوستان خود عکس میگیرند آسان نموده است . چون دیگر نیاز نیست برای پیدا کردن عکس دوست خود تمامی گالری خود را زیر و رو کنید ، دقیقاً همان لحظه که عکس را میگیرید این وظیفه Photo Magic  است که آن عکس را با دوست شما به اشتراک بگذارد. قابلیت تشخیص چهره در مسنجر با تشخیص افراد، از طریق یک اعلان شما را به اشتراک عکس ها میان دوستانتان تشویق می کند. البته برای غیر فعال کردن این رفتار می توانید به تنظیمات مسنجر مراجعه کنید.

قابلیت photo magic فیسبوک

پیتر مارتینازی یکی از مدیران مسنجر فیسبوک می گوید : ” Photo Magic   دقیقاً از همان تکنولوژی تشخیص چهره ی اپلیکیشین Moment  جهت اشتراک گذاری عکس ه بین کاربران استفاده می کند.

وی همچنین خاطرنشان کرد که پس از تست یک هفته ای این قابلیت در استرالیا ، در صورت موفقیت آمیز بودن آن ، این قابلیت در اختیار تمامی کاربران فیسبوک مسنجر قرار خواهد گرفت.