فاینال فانتزی 15 بر روی ایکس باکس وان ایکس با وضوح 3K اجرا خواهد شد

فاینال فانتزی 15

فاینال فانتزی 15 (Final Fantasy XV) یکی از بازی‌های است که قرار است نسخه بهبود یافته‌ای از آن به محض عرضه کنسول قدرتمند ایکس باکس وان ایکس (Xbox One X) در تاریخ 7 نوامبر (16 آبان)، در دسترس خریداران قرار گرفته و قدرت کنسول جدید مایکروسافت را به رخ بکشد. اما با این حال، تاکنون مشخص نشده بود که آیا این بازی با رزولوشن 4K بر روی ایکس باکس وان ایکس اجرا خواهد شد یا نه.

در نمایشگاه PAX، کارگردان بازی یعنی هاجیمه تاباتا (Hajime Tabata) در مصاحبه‌ای که با وب سایت DualShockers داشت، درباره تفاوت‌های نسخه‌های ایکس‌باکس وان ایکس و رایانه‌های شخصی فاینال فانتزی 15 صحبت‌هایی کرده که در ادامه خواهید خواند.

فاینال فانتزی 15 بر روی ایکس باکس وان ایکس (تصویر 1)

آقای تاباتا توضیح داده که بازی فاینال فانتزی 15 از وضوح تصویری 4K به طور کامل در رایانه‌های شخصی پشتیبانی خواهد کرد، در حالی که در کنسول ایکس‌باکس وان ایکس، این بازی با رزولوشن حقیقی 3K اجرا خواهد شد (3072 در 1728 یا 1800 پیکسل) و سپس با استفاده از تکنیک Checkerboard به وضوح 4K ارتقاء خواهد یافت و در واقع همان وضوحی است که در پلی استیشن 4 پرو و در تنظیمات گرافیکی High نیز اعمال شده است.

نسخه ویندوزی این بازی همچنین از تکنولوژی گیم‌ورکس انویدیا (Nvidia Gameworks) که شامل شبیه‌سازی فیزیک بوده و به موتور Luminous اضافه شده، پشتیبانی خواهد کرد. این ویژگی همچنین شامل پشتیبانی از ویندوز سونیک (Windows Sonic) نیز می‌باشد،که یک فناوری صوتی اختصاصی برای استفاده در ویندوز 10 است. در نهایت باید اشاره کنیم که این نسخه از بازی به صورت ذاتی از سخت افزارهای مجهز به دالبی اتموس (Dolby Atmos) پشتیبانی خواهد کرد.

فاینال فانتزی 15 بر روی ایکس باکس وان ایکس (تصویر 2)

با اینکه سازنده فاینال فانتزی 15، یعنی شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) سخت مشغول کار بر روی نسخه بهبود یافته بازی خود می‌باشد، اما با این حال دارندگان پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان را نیز فراموش نکرده و اخیراً پچ 1.15 را جهت رفع مشکلات و بهبود تجربه بازی منتشر کرده است. همچنین این شرکت در اقدامی خلاقانه وارد همکاری با سازندگان اساسینز کرید (Assassin’s Creed) شده تا با ترکیب دنیای دو بازی، تجربه‌ای جدید را برای گیمرها به ارمغان بیاورد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید