اولین کالبد شکافی آیفون 7 خبر از رم 2 گیگابایتی و باتری 1960 میلی آمپری این دستگاه می‌دهد

آیفون 7 و 7 پلاس در حال رسیدن به دست کسانی است که این دستگاه را قبل از سایرین پیش خرید کرده بودند. مسئولان وب سایت iFixit هم گویا جزء اولین نفرات این صف طولانی در استرالیا (کشوری که به علت اختلاف منطقه‌ی زمانی اولین مکانی بود که در آن آیفون 7 و 7 پلاس عرضه شد) بوده‌اند.

کالبد شکافی آیفون 7 پلاس توسط iFixit نشان داد که این دستگاه از باتری 2900 میلی آمپری قدرت می‌گیرد. روز گذشته ویدئوی دیگری از مدل پلاس آیفون‌های جدید منتشر شده بود که ظرفیت باتری این گوشی را 2675 میلی آمپر نشان می‌داد و از طراحی داخلی متفاوتی هم در آن استفاده شده بود. اکنون با کالبد شکافی iFixit مطمئن شدیم که ویدئویی که دیروز منتشر شده بود مربوط به نسخه‌ی اصلی آیفون 7 پلاس نبوده است. این میزان ظرفیت باتری برای آیفون 7 پلاس کاملاً خوب به حساب می‌آید و تقریباً به اندازه‌ی مدل قبلی فبلت اپل، آیفون 6 اس پلاس می‌باشد؛ با این تفاوت که اپل قول داده به لطف بهینه‌سازی‌های انجام شده در آیفون 7 پلاس، عمر باتری بهتری را داشته باشیم و یک ساعت بیشتر نسبت به آیفون 6 اس پلاس بتوانیم با آن به تماشای ویدئو بنشینیم و یا در اینترنت گشت و گذار کنیم. اما وضعیت آیفون 7 در این شرایط چگونه می‌باشد؟

خب، این‌طور که به نظر می‌رسد، برای اولین کالبد شکافی آیفون 7 نیازی نبود خیلی صبر کنیم. هرچند این کالبد شکافی توسط وب سایت iFixit صورت نگرفته است، اما شواهد نشان می‌دهند که مسئولان انجام آن به اندازه‌ی کافی حرفه‌ای و کاربلد بوده‌اند. در این کالبد شکافی، تمام زیر و بم‌های موجود در بدنه‌ی آیفون 7 آشکار می‌گردد. شما هم احتمالاً مانند ما دوست دارید پیش از هر چیز دیگری، از وعده‌ی اپل در مورد بهبود دو ساعته‌ی عمر باتری در آیفون 7 نسبت به آیفون 6 اس مطمئن شوید. با ما همراه باشید تا ببینیم که بهبود 20 درصدی آیفون جدید نسبت به نسل قبل خود می‌تواند صحت داشته باشد یا خیر.

اولین کالبد شکافی صورت گرفته شده بر روی آیفون 7، خبر از رم 2 دو گیگابایتی و باتری 1960 میلی آمپری این دستگاه می‌دهد
اولین کالبد شکافی صورت گرفته شده بر روی آیفون 7

اولین سؤالی که باید پرسید این است که بهبود ادعا شده توسط اپل چگونه ممکن خواهد بود؟ ظرفیت باتری در آیفون 7، 1960 میلی آمپر می‌باشد، در حالی که نسل قبل آیفون اپل، قدرت خود را از یک باتری با ظرفیت 1715 میلی آمپر می‌گرفت. در نتیجه ظرفیت باتری 20 درصد افزایش پیدا کرده و خود به تنهایی می‌تواند دلیلی بر صحت ادعای اپل در این زمینه باشد. علاوه بر این، نباید نقش بهینه‌سازی سخت افزاری و نرم افزاری را – که در آیفون 7 پلاس هم دیدیم – از یاد برد، ترفندی که اپل هر ساله در آیفون‌های جدید خود به کار می‌گیرد.

به طور خلاصه باید گفت که اپل از فضای فراهم شده پس از حذف جک 3.5 میلی متری هدفون، استفاده کرده و باتری با ظرفیت بالاتری در آیفون 7 گنجانده تا کاربران بتوانند زمان طولانی‌تری را به دور از پریز برق و شارژر بگذرانند. عمر باتری در نسل قبل آیفون (مدل معمولی 6 اس) جزء نقاط قوت آن نبود. در مدل پلاس اما ظرفیت باتری تغییر چندانی نداشته، چرا که از ابتدا هم عمر باتری این سری راضی کننده بود و اپل تصمیم گرفت به جای این که از فضای بازتر شده پس از حذف جک 3.5 میلی متری هدفون، برای افزایش ظرفیت باتری استفاده کند، یک سنسور دوگانه‌ی دوربین به همراه زوم اپیتکال تصویر درون آیفون 7 پلاس بگنجاند. تصمیمی که منطقی به نظر می‌رسد.

این کالبد شکافی به جز مواردی که ذکر کردیم، از چیزهای زیادی در مورد آیفون 7 پرده بر نمی‌دارد، چرا که از قبل هم بسیاری از رموز آیفون 7 برای ما آشکار شده بود. البته این سؤال را هنوز در ذهن داشتیم که اپل چگونه ادعا می‌کند آیفون جدیدش دارای بلندگوهای استریو خواهد بود، در حالی که تنها یک اسپیکر در قسمت پایین دستگاه وجود دارد و یک «خروجی صدای مخاطب» در قسمت بالای گوشی موجود است؛ آیا واقعاً با اسپیکرهای استریو روبرو هستیم؟

در قسمت انتهای آیفون 7، با یک اسپیکر استریوی داخلی و 2 میکروفون روبرو هستیم
در قسمت انتهایی آیفون 7، با یک اسپیکر استریوی داخلی و 2 میکروفون روبرو هستیم

خب، حالا که ذهنتان را درگیر کردیم، اجازه دهید خودمان پاسخ این سؤال را بدهیم. اینطور که به نظر می‌رسد، در قسمت پایین آیفون 7 تنها یک اسپیکر تکی اما استریو وجود دارد که با دو میکروفون همراهی می‌شود، در قسمت بالای دستگاه هم میکرفون سومی وجود دارد.

همچنین این کالبد شکافی نشان می‌دهد که 2 گیگابایت رم آیفون 7 توسط سامسونگ تولید شده و ساخت حافظه‌ی داخلی 128 گیگابایتی این دستگاه هم بر عهده‌ی شرکت Hynix بوده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید