کالبد شکافی گلکسی S7 از وجود سیستم خنک کننده مایع حکایت دارد

کالبد شکافی گلکسی S7

بعد از گذشت دو روز از معرفی گلکسی S7 و  S7 edge و فروکش کردن طوفان ایجاده شده، حال پرچمدار جدید سامسونگ به زیر ابزارهای کالبدشکافان رفته است تا قطعه قطعه شود!

در کالبد شکافی صورت گرفته به روی گلکسی اس 7، این موضوع روشن شد که کره‌ای‌ها از یک سیستم خنک کننده مایع برای کاهش گرما در این گوشی استفاده کرده‌اند. هرچند که در حال حاضر ما نمی‌دانیم این سیستم به چه نحوی عمل می‌کند، اما این موضوع مشخص است که تراشه مرکزی با لوله‌های مسی بسیار باریک که حاوی مقداری مایع هستند احاطه شده است. سامسونگ در مراسم معرفی اس 7 و اس 7 اج، بر روی توانایی گیمینگ این دو گوشی مانور زیادی داد، که این موضوع نشان می‌دهد این سیستم به خوبی از پس دفع دمای تولیدی پردازنده گرافیکی در هنگام اجرای بازی های سنگین بر می‌آید. هرچند که ما در سال گذشته شاهد این بودیم که چندین گوشی با چنین سیستمی روانه بازار شدند که از مهمترین آنها می‌توانیم به لومیا 950 و لومیا 950 ایکس ال مایکروسافت اشاره کرد، اما رسیدن این تکنولوژی به گلکسی ها، خبر خوبی برای کاربران اندروید است، چرا که بسیاری از کمپانی های تولیدکننده گوشی‌های اندرویدی به دنبال ساسمونگ حرکت می‌کنند!

موضوع دیگری که در کالبد شکافی گلکسی S7 نظر ما را به خود جلب کرد، چسب ضد آب بسیاری زیادی بود که برای نگه داشتن فریم در این گوشی استفاده شده بود، به طوری که در این گوشی از هیچ سیستم لاستیی و … خبری نیست! بنابراین در صورتی که اس 7 در مقابل گرما قرار گیرد به طور حتم استاندارد ضدآب IP68 خود را از دست داده و در زیر آب به نفس نفس خواهد افتاد.

اما ویژگی خوب این گوشی این است که دکمه پاور بر روی یک سیستم بسیار محکم سوار شده است که به طور حتم طول عمر آن را افزایش خواهد داد و بعید به نظر می‌رسد در هنگام استفاده مشکلی برایش پیش آید.

در ادامه از شما دعوت می‌کنیم تصاویر این کالبد شکافی را مشاهده نمایید: