مقایسه اولیه دوربین اکسپریا زد 5، آیفون 6 پلاس، گلکسی اس 6، جی 4 و زد 3

با وجود اینکه اکثر گوشی های موجود در بازار به حسگرهای ساخت سونی مجهز می شوند، در مقایسه با دوربین گوشی های هوشمند، پرچمداران خود سونی همیشه شکست خورده اند.

اما سونی در نمایشگاه IFA 2015 با دست پر آمد و یک سنسور 23 مگاپیکسلی به نام  MP Exmor RS از آستتین خود بیرون آورد و برای اولین بار خانواد اکسپریا زد 5 را به این سنسور مجهز کرد. سونی دوربین اکسپریا زد 5 را به فوکوس اتوماتیکی مجهز کرده است که می گوید در کمتر از 0.03 ثانیه می تواند روی نقاط فوکوس کند.

اکسپریا زد 5 با فوکوس 0.03 سریع ترین فوکوس جهان را دارد، همچنین دوربین این گوشی قدرت زوم 5 برابری شفاف دارد و تا ISO 12800 برای عکس ها و از ISO 3200 برای فیلم ها پشتیبانی می کند.

اکسپریا زد 5 بین دیوایس های اندرویدی یکی از قوی ترین دوربین ها را دارد اما اعداد همه چیز نیستند و باید در عمل قدرت این دوربین را دید.

در تصاویر زیر مقایسه ای بین گوشی های اکسپریا زد 5، آیفون 6 پلاس، گلکسی اس 6، جی 4 و زد 3 انجام گرفته است که تا حدودی همه چیز را مشخص می کند.

به دلیل رزولوشن بالای دوربین ال جی جی 4 و اکسپریا زد 5،  حجم تصاویر اصلی بسیار بالا بود، ما مجبور شدیم کمی اندازه عکس ها رو کوچک کنیم تا تصاویر حجم کمتری پیدا کنند. تصاویر حجمی میانگین 2 مگابایت دارند بنابراین بسته به سرعت اینترنت بازگذاری کامل تصاویر ممکن است کمی زمان بر باشد.

در ادامه دعوت می کنیم از تصاویر زیر دیدن فرمایید و نظر خود را با ما در میان بگذارید.