۱۰ راهکار برای افزایش فالورها در اینستاگرام

افزایش فالورهاd اینستاگرام

اگر یک درخت در جنگلی بیفتد و هیچکسی در آنجا نباشد که آن صدا را بشنود، آیا صدایی بوجود آمده است؟
در دنیای ما چنین است، برای دیده شدن فقط وجود داشتن کافی نیست بلکه باید وجود شما به نحوی حس شود.
پس از پیدایش شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام بسیاری از افراد فرصت آن را پیدا کردند که خودشان را در دنیا مطرح کنند.شاید کسی فکر آن را نمیکرد که یک صفحه اجتماعی قدرت آن را داشته باشد که به واسطه آن میلیون ها نفر در سراسر جهان، شما را بشناسند.اما امروزه به لطف اسمارت فون ها و تبلت ها، در مترو،محل کار،منزل و… میتوان به این صفحات دسترسی داشت.
اگر شما هم قصد دارید تا با استفاده از شبکه اجتماعی تصاویر اینستاگرام مطرح شوید، در این مطلب راهکارهایی جهت افزایش فالور به شما معرفی خواهیم کرد که به فعالیت درست و اصولی شما منجر خواهند شد.

افزایش فالورهای اینستاگرام

۱ – عکس‌های با کیفیتی بگیرید

حتماً باید در به اشتراک گذاری عکس‌های خود دقت کنید. عکس‌های ضعیف، تار و یا گرفته شده با لنزی کثیف نمی‌تواند جذابیتی را برای مخاطبان شما داشته باشد.
در صورتی که با تلفن همراهتان عکس برداری می‌کنید باید سعی کنید تا با بهترین تنظیمات ممکن و مناسب محیط عکس این کار را انجام دهید. و یا در اگربا دوربین‌های حرفه ای DSLR اقدام به این کار می‌کنید، باید سعی کنید که عکس گرفته شده شما از دقت،زوم و فوکوس لازمی برخوردار باشد.

۲ – از هشتگ‌ها استفاده نمایید

با استفاده از هشتگ در صورتی که صفحه‌ی شما قابلیت مشاهده عمومی را داشته باشد، سریعاً در کل دنیا قابل مشاهده خواهد بود.پس سعی کنید تا در زیر عکس‌هایتان از هشتگ‌هایی مرتبط با عکس خود جهت شناساندن آنها استفاده نمایید.

۳ – افراد را تگ کنید

اگر فکر می‌کنید پستی که گذاشتید از علایق و سلیقه های افرادیست که در صفحات دیگر همانند و هم وضوع عکس شما را لایک کرده اند، می‌توانید آنها را بر روی عکس خود تگ کنید.با اینکارممکن است آن فرد عکس‌ها و پست‌های شما را بپسندد و به همین سادگی یک دوست پیدا کرده و به فالورهای خود بی‌افزایید.(نکته: البته باید در نظر داشته باشید که هشتگ‌ هرچه کوتاه‌ تر باشد قابل جستجو تر است)

۴ – در زمان مناسبی پست خود را ارسال نمایید

شاید یکی از دلایلی که عکس‌های شما کمتر مورد پسند قرار می‌گیرند، ارسال نشدن در زمانی مناسب است.
در شبکه های اجتماعی بسته به منطقه زندگی شما، افراد ساعات خاصی در روز به فعالیت می‌پردازند.شما باید سعی کنید با توجه به آن زمان‌ها عکس خود را ارسال نمایید.
به عنوان مثال مطمئناً عکسی که در ساعت ۹ شب در صفحه شما قرار می‌گیرد خیلی شانس بیشتری برای دیده شدن دارد نسبت به عکسی که در ساعت ۲ شب پست می‌شود.

۵ – با دوستان و فالورهای خود تعامل داشته باشید

یکی از مهمترین ارکان در اینستاگرام برای افزایش فالورهایتان، ایجاد یک تعامل ۲ طرفه با دوستانتان است.
پست‌های دوستانتان را لایک کرده و برایشگان کامنت بگذارید.
علاوه بر دوستانتان می‌توانید با فعالیت کردن در صفحات عمومی،لایک کردن و گذاشتن نظر در زیر پست‌ها نیز به این مهم دست یابیید.

۶ – باید زمان بیشتری را در اینستاگرام صرف کنید

این ممکن است به معنای پیدا کردن اعتیاد به اینستاگرام باشد اما در اصل اینگونه نیست. به طور کلی کاربران اینستاگرام از افراد فعال استقبال بیشتری را به عمل می‌آورند.درواقع اگر شما در طول ماه فقط ۱بار به ارسال پست می‌پردازید نمی‌توانید به افزایش فالورهایتان کمکی نمایید.

۷ –  الگو برداری نمایید

اینستاگرام، به عنوان بزرگترین شبکه اجتماعی اشتراک عکسها بیش از میلیون ها کاربر فعال دارد.شما می‌توانید با گشت و گذار در بین تصاویر و پست‌های افراد مختلف به یک تصویر سازی ذهنی برسید و معیارهای محبوبیت یک عکس را دریابید.

۸ – به تبلیغ آیدی تلگرام خود بپردازید

در صورتی که از شبکه های اجتماعی دیگری نیز استفاده می‌نمایید، می‌توانید با قرار دادن آیدی تلگرام خود از دوستانتان بخواهید که شما را در اینستاگرام فالو نمایند.

۹ – از اماکن و سالن‌های مختلفی به ارسال پست بپردازید

بدون شک اگر عکسهای شما همگی یکنواخت و در مکان‌های محدودی باشند، جذابیت زیادی برای کاربران نخواهند داشت. پس تلاش کنید تا با رفتن به اماکن و مناظر زیبا و گرفتن عکس‌ در آنجا، به بهتر شدن همه ی جوانب عکس خود کمک نمایید.

۱۰ – سعی کنید پست‌هایتان به روز باشند

پرداختن به عکس‌ها و مباحث قدیمی و از مد افتاده نزد هیچکس جالب نخواهد بود.تلاش کنید از زندگی روزمره و اتفاقات روزمره استفاده کرده و آنها را با مخاطبان و فالورهای خود درمیان بگذارید.به روز بودن شما در نهایت منجر به بیشتر رابطه برقرار کردن کاربران با شما خواهد شد.

امیدواریم که این مطلب مفید واقع بوده باشد.