گوگل: ششمین نسخه اندروید، مارشمالو نام خواهد داشت

android marshmallow
اندروید M همان اندروید Marshmallow می باشد

بعد از انتشار شایعات متعدد، بالاخره گوگل روز گذشته لب به سخن گشود و اعلام کرد اندروید M همان اندروید مارشمالو می باشد و نسخه 5.2 دیگر در کار نیست و Marshmallow با اندروید 6.0 شروع خواهد شد.

سنت نامگزاری نسخه های اندروید به ترتیب حروف الفبا، با نام Cupcake (کیکی کوچک) در نسخه 1.5 شروع شد و بعد از آن نسخه های Donut (نان شیرینی دونات)، Eclair ( شیرینی خامه دار)، Gingerbread ، ( شیرینی زنجفیلی)، Froyo (دسر ماست یخی) Honeycomb (شانه عسل)، Ice Cream Sandwich (بستنی نونی)، Jelly Bean (نوعی پاستیل)، KitKat (نوعی شکلات به نام کیت کت) و Lollipop (آبنبات چوبی) به پایان می رسد.
از ویژگی های اندروید مارشمالو می توان به زمان آماده به کار دوگانه اشاره کرد که اجازه می دهد تلفن در زمانی که استفاده ای از آن نمی شود در حالت آماده به کار عمیق قرار گیرد. این ویژگی باعث می شود طول عمر باتری در زمانی که از گوشی استفاده ای نمی شود، بهبود قابل ملاحظه ای داشته باشد. همچنین در اندروید نسخه 6.0 ویژگی ای قرار گرفته است که مجوزهای دسترسی در نصب و آپدیت اپلیکیشن ها را راحت تر کرده است.
اندروید مارشمالو در پاییز منتشر خواهد شد اما SDK آن (API 23) هم اکنون برای توسعه دهندگان دردسترس می باشد و آخرین نسخه پیش نمایش این سیستم عامل نیز امروز در اختیاز آنها قرار خوهد گرفت.

phonearena