دعوت به کنفرانس‌های Hangouts بدون نیاز به اکانت گوگل

به دلیل تنوع استفاده افراد از پلتفرم‌ های متفاوت جهت برگزاری گفتگو و کنفرانس، این کمی کار را برای میزبان یک کنفرانس آنلاین سخت می‌کند و ممکن است انتخاب بین پلتفرم های WebEx ، اسکایپ و یا گوگل کمی او را سردرگم کند زیرا کاربران ممکن است اکانت این پلتفرم‌ها را نداشته باشند.

ماه گذشته اخباری بر روی صفحه رسمی اسکایپ قرار گرفت که از آن پس کاربران به صورت میهمان نیز می‌توانند از این اپلیکیشن استفاده نما‌یند.حال نوبت به اپلیکیشن پیام رسان گوگل Hangouts می‌رسد که چنین قابلیتی را برای کاربران خود محیا کند.

تا به امروز اگر شما قصد پیوستن به یک کنفرانس آنلاین در اپلیکیشن Hangouts را می‌داشتید، این کار تنها از طریق ورود توسط اکانت گوگل امکان پذیر بود. اما در حال حاضر شما بدون داشتن اکانت رسمی و تنها از طریق یک آدرس URL می‌توانید در کنفرانس‌های آنلاین حضور نمایید.البته گوگل برخلاف اپلیکیشن اسکایپ این قابلیت را به میزبان این کنفرانس می‌دهد تا در صورت رضایت، به فرد دعوت شده اجازه ورود دهد.البته هنوز نیز جهت اضافه شدن به کنفرانس ها نیاز به اکانت گوگل خواهید داشت و تنها در صورت دعوت دوستانتان است که میتوانید به کنفرانس ها بپیوندید.

گوگل با افزودن این قابلیت کمک شایانی بر سرعت بخشیدن به کنفرانس ‌های آنلاین موجود در پلتفرم خود کرده است و بسیاری از برگزار کنندگان این کنفرانس‌ها بعد از این بروزرسانی ابراز رضایت کرده اند.