سرویس نقشه گوگل با ظاهر آراسته‎تر به‎روزرسانی شد

وقتی صحبت از پلتفرم‎های نقشه و ناوبری به میان می‎آید بدون شک سرویس نقشه گوگل یکی از مهم‎ترین و محبوب‎ترین نقش‎آفرینان این عرصه به شمار می‎رود. اگر شما هم از کاربران دائمی این سرویس هستید باید بدانید گوگل به‎روزرسانی جدیدی ارائه کرده است که موجب برخی تغییرات از جمله بهبود تجربه کاربری در این محصول می‎شود.

google-maps-update-640x503یکی از تغییراتی که بیشتر به چشم می‎آید آراسته‎تر شدن ظاهر نقشه‎هاست که موجب روشن‎تر شدن آن‎ها نیز شده است. به گفته گوگل عناصری که نیاز چندانی به آن‎ها وجود نداشت از نقشه حذف گردیده‎اند که نتیجه آن ظاهری بهتر شده است. هم‎‎چنین اطلاعات ضروری مانند نقشه ترافیکی و نام خیابان‎ها حالا متمایزتر از قبل شده‎اند و تشخیص آن‎ها توسط کاربر راحت‎تر از نسخه‎های قبلی صورت می‎گیرد.

این به‎روزرسانی شامل قابلیت جدیدی با نام امکان مورد علاقه (Areas of interest) می‎شود که به واسطه آن گوگل مکان‎هایی که شاید از نظر کاربران جذاب به نظر برسد را به آن‎ها معرفی می‎کند. مکان‎های توصیه شده توسط گوگل از این پس با رنگی نارنجی در نقشه نمایش داده خواهند شد. آپدیت جدید سرویس نقشه گوگل برای پلتفرم‎های اندروید، iOS و سرویس تحت وب ارائه شده است.