گوگل اینترنت وای‌فای را به ۴۰۰ ایستگاه قطار هند می آورد

گوگل قصد دارد تا 400 ایستگاه قطار در کشور هند را مجهز به اینترنت WiFi کند
گوگل قصد دارد تا ۴۰۰ ایستگاه قطار در کشور هند را مجهز به اینترنت WiFi کند

گوگل قصد دارد تا ۴۰۰ ایستگاه قطار در کشور هند را مجهز به اینترنت WiFi کند

هند یکی از کشورهایی است که به طور مداوم برای پیشرفت در زمینه تکنولوژی فعالیت می‌کند، اما همواره صدها میلیون نفر از ساکنین این کشور، حتی با اینترنت آشنایی هم ندارند. گوگل راه حل بسیار زیرکانه ای را برای حل این مشکل پیدا کرده است تا به کمک آن، قابلیت دسترسی به اینترت را برای مردم این کشور پهناور فراهم کند. کمپانی یاد شده تصمیم به نصب و راه اندازی اینترت WiFi را در ۴۰۰ ایستگاه قطار در سر دارد. این پروژه تا پایان سال ۲۰۱۶، در بیش از ۱۰۰ ایستگاه بسیار پر تردد این کشور به بهره برداری خواهد رسید.گوگل اینترنت وای‌فای را به ۴۰۰ ایستگاه قطار هند می آورد

امید بر این است، تا بیش از ده میلیون نفر که روزانه از قطار در هند استفاده میکنند، با این سرویس، به شبکه جهانی متصل بشوند. گوگل قصد ندارد که تنها شبکه ای برای استفاده های عمومی را برای اهالی این کشور راه بیاندازد، بلکه وعده سرعتی آنقدر خوب را که بتواند ویدیوهایی با کیفیت HD را بطور زنده استریم کنند را نیز داده است.

البته نیاز است بگوییم که درست یک روز قبل از اعلام این خبر توسط گوگل، مایکروسافت نیز تصمیم خود برای راه اندازی اینترت بر بستر پهنای باند را برای پانصد هزار روستا در این کشور، اعلام نمود. هرچند فیسبوک نیز برنامه هایی برای ارائه اینترنت رایگان در این کشور دارد.

گوگل سعی دارد تا در این رقابت خود را به جایگاه نخست برساند تا از این طریق، توجه کاربران را به خود معطوف کند. این کار برای گوگل منافع زیادی در بر خواهد داشت، یکی از آن ها قاطعانه چیزیست که گوگل در درآمد زایی از آن استاد است، تبلیغات…

همچنین این کار می‌تواند برای نخست وزیر وقت هند، نارندا مودی که هفته گذشته از دره سیلیکون دیدن کرده است نیز، تاثیر گذار باشد.

باید دید که آیا گوگل و در تعقیب آن، مایکروسافت و فیسبوک، قادر خواهند بود تا از پس این کار بزرگ که باعث بالا رفتن کیفیت زندگی در پر جمعیت ترین کشور جهان می‌شود، بر بیایند یا خیر!