خلاقیت کده؛ شارژ کردن گوشی هوشمند با استفاده از یک گوشی دیگر!

شارژ کردن گوشی هوشمند با استفاده از یک گوشی دیگر

با قسمتی دیگر از خلاقیت کده دیجی رو در خدمت شما خوانندگان محترم هستیم و قصد داریم تا یک ترفند جالب را برای شارژ کردن باتری گوشی، معرفی نماییم. احتمالاً تا به حال زیاد برایتان اتفاق افتاده که شارژ گوشی‌تان تمام شود و دسترسی به برق شهری نداشته باشید. در چنین شرایطی چه می‌کنید؟ مطمئناً استفاده از پاوربانک‌ها ایده بسیار خوبی است. ابزارهایی که اکنون دیگر به وفور در بازار یافت می‌شوند و تهیه آن‌ها بسیار ساده است. اما اگر پاوربانک خود را نیز همراه نداشته باشید چه؟

در خلاقیت کده امروز به شما خواهیم گفت که در چنین شرایطی چگونه می‌توانید با استفاده از یک گوشی دیگر (که دارای شارژ کافی باشد)، گوشی خود را شارژ نمایید. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

شارژ کردن گوشی هوشمند با استفاده از یک گوشی دیگر

برای این کار به یک کابل OTG و همچنین کابل دیتای گوشی نیاز خواهید داشت.

شارژ گوشی با استفاده از یک گوشی دیگر (تصویر 1)شارژ گوشی با استفاده از یک گوشی دیگر (تصویر 2)ابتدا کابل OTG را به گوشی‌ای که می‌خواهید از آن به عنوان پاوربانک استفاده کنید، متصل نمایید.

شارژ گوشی با استفاده از یک گوشی دیگر (تصویر 3)سپس یک سر کابل دیتای گوشی خود را به OTG و سر دیگر آن را به گوشی وصل کنید.

شارژ گوشی با استفاده از یک گوشی دیگر (تصویر 4)شارژ گوشی با استفاده از یک گوشی دیگر (تصویر 5)مشاهده خواهید کرد که علامت شارژ شدن باتری در بالای صفحه نمایش ظاهر شده و باتری شروع به شارژ شدن می‌کند.

شارژ گوشی با استفاده از یک گوشی دیگر (تصویر 6)نکته جالب دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد این است که با استفاده از این روش می‌توان به اطلاعات گوشی دوم نیز از طریق برنامه مدیریت فایل گوشی اول، دسترسی پیدا کرد. بنابراین برای انتقال فایل بین دو گوشی می‌توانید از این راهکار نیز استفاده نمایید. البته باید به چند نکته دقت کنید که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

شارژ گوشی با استفاده از یک گوشی دیگر (تصویر 7)شارژ گوشی با استفاده از یک گوشی دیگر (تصویر 8)شارژ گوشی با استفاده از یک گوشی دیگر (تصویر 9)شارژ گوشی با استفاده از یک گوشی دیگر (تصویر 10)شارژ گوشی با استفاده از یک گوشی دیگر (تصویر 11)قبل از اتصال کابل دیتا به گوشی دوم، ابتدا باید در قسمت تنظیمات آن و بخش اتصالات (Connectivity Setting)، گزینه USB Connection Mode را بر روی حالت Mass Storage قرار دهید تا حافظه داخلی گوشی به عنوان حافظه جانبی در گوشی اول قابل رؤیت باشد (با لمس این گزینه پیامی به نمایش در می‌آید که آن را نیز باید تأیید کنید).

خلاقیت کده امروز هم به پایان رسید و امیدواریم تا بتوانید از راهکار ارائه شده به خوبی استفاده کنید. در انتها باز هم یادآوری می‌کنیم که ما همواره منتظر نظرات شما خوانندگان محترم در مورد این بخش و سایر مطالب دیجی رو هستیم.

خلاقیت کده دیجی رو روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه رأس ساعت 19 منتشر می‌شود.

4 دیدگاه

 1. نه خیر
  خیلی هم استاندارد هست
  کابل های otg و usb خودشون به عنوان یه ترانس هستن که جریان و تنظیم میکنن
  راستی
  از همین روش میتونید موس کامپیوتر به گوشی یا تبلتتون وصل کنید

  • نکته ای که ذکر نشده اینه که باید گوشی پاور بانک قابلیت OTG رو ساپورت کنه … ضمنا از کابل شارژ کوتاه استفاده کنید (بدلیل آمپراژ پایین خروجی OTG با کابل دیتا بلند زمان شارژ به شدت بالا میره )

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید