چگونه حالت نوشتن با یک دست را در کیبورد فعال کنیم

چگونه حالت نوشتن با یک دست را در کیبورد فعال کنیم

ممکن است کار کردن با یک دست برای افرادی که گوشی هوشمند آ‌ن‌ها صفحه نمایش 5 اینچی یا بزرگتر دارد کمی دشوار باشد. به ویژه زمانی که کاربر قصد تایپ کردن داشته باشد و تایپ کردن با یک دست در صفحه نمایش بزرگ بسیار آزار دهنده است. گوگل از این مشکل آگاه بوده و حالا راه حلی برای آن ارائه کرده است.

در آخرین به روز رسانی گوگل کیبورد (Google Keyboard) برای اندروید که ماه گذشته عرضه شد ویژگی جدیدی به نام حالت نوشتن با یک دست به آن اضافه شده است. راه اندازی این قابلیت بسیار ساده ست: اگر چپ دست هستید زمانیکه که کیبورد را باز میکنید، برای مدتی دست خود را روی دکمه ویرگول نگه دارید تا حالت یک دست برای افراد چپ دست فعال شود و اگر راست دست هستید برای مدتی دکمه اموجی را لمس کنید تا این حالت برای شما فعال شود. زمانیکه حالت نوشتن با یک دست را فعال کنید به راحتی میتوانید بین حالت های مخصوص افراد چپ دست و راست دست جا به جا شوید و همچنین میتوانید وضعیت کیبورد را به شکل عادی خود در بیاورید.

گوگل کیبورد روی اکثر گوشی های هوشمند به صورت از پیش نصب شده قرار دارد با این حال اگر این کیبورد روی گوشی شما وجود ندارد، میتوانید آن را به صورت رایگان از گوگل پلی دریافت کنید.